Stopky nejen pro hasiče v4

Toto fórum je věnováno sekci ELEKTRONIKA na webu Sakul World.

Moderátor: Spolupracovníci

  • Advertisement

Re: Stopky nejen pro hasiče v3

Příspěvekod Sakul » stř 14. zář 2016 12:05:22

DavidJ píše:Ahoj. Již delší dobu se zajímám o konstrukci stopek a velkého zobrazovače. Osobně jsem dlouholetým členem SDH a zároveň aktivním účastníkem soutěží v požárním útoku. Jsem fanda do elektrotechniky a PC.

.....

David.


Díky, určitě jakmile se k tomu zase dostanu budu mít nějaké dotazy. Hlavní bude pak spolupráce na odladění v praxi.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stopky nejen pro hasiče v4

Příspěvekod Sakul » pát 21. říj 2016 3:22:20

Takže jsem se konečně dokopal k tomu s tím zase pohnout. Tady v příloze přikládám zatím pouze pracovní verzi schématu a osazovacího plánu PCB, pro představu jak asi budou nové stopky vypadat. Můžete si všimnout mnoha konektorů pro připojení dalších periferií jako jsou displeje, RTC, RF moduly, BT, WIFI, Ethernet, SD karta a mnoho dalšího. Rozhodl jsem se to pojmout formou základní desky s procesorem a minimem komponent (pouze ty základní), aby pro potřeby jednodušších stopek nebyly příliš drahé a neobsahovaly nepotřebné komponenty. Pro náročnější uživatele budou k dispozici rozšiřující moduly pro doplňkové funkce. Zároveň tento systém umožní takřka neomezenou možnost stopky vylepšovat bez nutnosti zásahu do původního hardware stopek.
Tak uvidíme jak to půjde, a snad už brzy bude první prototyp pro ladění firmware. Co se týká Firmware ten bude možno velice snadno aktualizovat bez potřeby jakéhokoli programátoru. Prostě připojíte stopky k PC a přes jednoduchou utilitu aktualizujete firmware. Takže pokud bude opravena nějaká chyba, nebo doplněna funkce nebude problém, aby si stopky uživatel aktualizoval.
Přílohy
Schema-v4.png
Schéma stopek
Osazeni.png
Základní deska stopek
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stopky nejen pro hasiče v4

Příspěvekod Sakul » pon 03. dub 2017 15:35:51

Tak došlo zase k několika změnám při vývoji. Tadle konstrukce je už tolikrát předělaná, že už ani nevím kolikrát.
Nicméně mohu oznámit, že dnes jsem dokončil stavbu prvního prototypu, který by měl zvládnout vše co bylo v plánu. Opět se sice vloudilo několik chybiček, ale ty nemají vliv na funkci, spíše jsou kosmetické. Je teda fakt, že nebylo ještě všechno otestováno, takže se může na nějaké chyby přijít, ale věřím, že to nebude kdyžtak nic zásadního. Na stejné desce jsem už postavil jedny stopky na zakázku a všechny hlavní komponenty fungují.
Základní deska obsahuje všechny potřebné komponenty pro funkci stopek, plus obsahuje konektory pro připojení dalších komponent, jako jsou displeje (LCD, LED), SD karta, RTC, Bluetooth/HC12-11. V případě potřeby je možno navrhnout rozšiřující desku, která se zasune do připravených lišt a tím opět konstrukci rozšířit o další funkce.
Prostě jsem to celé pojal velmi universálně, abych zároveň tuto desku mohl používat pro různé zakázkové stopky. Pouze se napíše potřebný firmware a případně doosadí potřebná komponenta (pokud ji základní deska neobsahuje).

V tuto chvíli se tedy pokusím napsat nějaký základní firmware, dle parametrů jež jsem si na počátku tohoto projektu vytyčil a uvidíme jak se bude konstrukce dále vyvíjet.
Obrázky prvního prototypu si můžete prohlédnout níže.
Přílohy
2017-04-03 15.15.35.jpg
Ukázka nové verze stopek.
2017-04-03 15.15.48.jpg
Ukázka nové verze stopek.
2017-04-03 15.15.59.jpg
Ukázka nové verze stopek.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stopky nejen pro hasiče v4

Příspěvekod Sakul » stř 03. říj 2018 0:50:52

Takže opět došlo k malému vývoji při této konstrukci. Protože je stále času málo, byl jsem nucen vývoj této konstrukce přizpůsobit. Takže to bude následovně:
1. Jako finální verze stopek bude použita varianta, kterou používám pro zakázkové konstrukce (Aktuálně: Stopky v4.0 / B-0058-v1.0).
2. Bude zdarma zveřejněn Hardware těchto stopek, viz předchozí příspěvek (tento bude dále aktualizován a rozšiřován).
3. Pro tento hardware bude zdarma zveřejněn i základní firmware se základními funkcemi.
4. Pokud bude chtít někdo nějaké jiné funkce nebo stopky jakkoli upravit, bude to řešeno individuální placenou úpravou.
5. Tyto individuální úpravy budou následně zveřejněny formou dokumentace pro danou variantu (nicméně budou moci být zpoplatněné).

Tímto způsobem bude možné udržovat stále aktuální variantu stopek. Současně si stopky bude moci kdokoli postavit na základě zveřejněné dokumentace a free verze firmware. Pokud později zjistí, že potřebuje doplnit nějaké funkce, pouze si zaplatí vývoj nového firmware napsaného přímo pro něho na míru. Ten mu bude následně zaslán a bude si ho moci ve svých stopkách aktualizovat.
Myslím si, že je to nejschůdnější řešení, které by mělo vyhovovat většině uživatelů.

Zde ještě přikládám na ukázku nějaké dokumentace pro varianty stopek, které jsem dělal jako zakázkové. Pokud by měl někdo o nějakou tuto variantu zájem, tak mi neváhejte napsat. Samozřejmě je možno navrhnout i variantu přesně dle zadání, aby stopky vyhovovaly pro dané použití.
Přílohy
Stopky v3.7.pdf
(6.35 MiB) 512 krát
Stopky v3.6.pdf
(907.86 KiB) 458 krát
Stopky v3.5.pdf
(9.38 MiB) 459 krát
Stopky v3.3.pdf
(850.4 KiB) 437 krát
Stopky v3.2.pdf
(613.65 KiB) 449 krát
Stopky v3.1 rA.pdf
(4.81 MiB) 448 krát
Stopky v3.0.pdf
(562.65 KiB) 471 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Předchozí

Zpět na Elektronika


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků