Program na správu závodu pro stopky v1.x a v3.x

Toto fórum je věnováno sekci ELEKTRONIKA na webu Sakul World.

Moderátor: Spolupracovníci

  • Advertisement

Program na správu závodu pro stopky v1.x a v3.x

Příspěvekod Sakul » čtv 23. črc 2015 16:42:16

Program na správu závodu pro stopky v1.x a v3.x

Zdravím všechny příznivce hasičského sportu. Na mém webu jsem už hodně dávno zveřejnil stopky jež jdou použít ke stopování hasičského útoku. Už tyto stopky měli výstup pro PC, kam se měřené časy odesílaly vždy po dokončení měření. V současnosti pracuji na nové verzi těchto stopek už ve verzi 3 a protože každá verze musí být o něco lepší jak ta předchozí, rozhodl jsem se stopky doplnit i o počítačový program jež bude provádět kompletní správu závodu. Tento program půjde použít jak s původní verzí stopek 1.x, tak i s nejnovější verzí 3.x.
Co se týká verze stopek 1.x, tak tam budou jistá omezení, vyplývající z faktu, že tato verze se již nevyvíjí, ale i tak by to mělo být velmi přínosné.
U nové verze 3.x se již s touto možností naplno počítá, takže stopky budou pro tuto možnost plně připraveny a bude možné provádět dodatečné úpravy jak ve firmware stopek, tak v samotném programu pro PC.
Odkazy na současné stopky:
Stopky v1.x = DISKUSE, WEB, STAVEBNICE
Stopky v3.x = DISKUSE

Toto téma jsem založil hlavně proto, abych od Vás jakožto uživatelů a hasičů zjistil co by jste od takového programu chtěly aby uměl. Já sám nemám s hasičským sportem nic společného, tak je pro mne těžké určit co by takový program měl přesně umět. Sice jsem za tu dobu co stopky dělám nasbíral jistou zkušenost a hlavně představu jak to chodí, ale i tak budu rád pokud se podělíte o Vaše zkušenosti a nápady.

Nyní v několika bodech nástin funkcí jež by měl podle mě program pro správu závodu umět:
1. Bude se jednat o program pracující ve dvou samostatných oknech. Jedno okno bude primárně sloužit pro samotnou správu závodu a druhé pro vizualizaci průběžných dat. Toto rozdělení do dvou samostatných oken bude výhodné v případě, že budeme provádět správu například na notebooku a k němu budeme mít ještě připojen externí monitor (TV). Pak na samotném notebooku se bude zobrazovat okno pro správu a na externím monitoru průběžná data (například aktuální pořadí a další data) - Zde budu rád pokud napíšete pár tipů co by jste chtěli zobrazovat.
2. Program bude všechna data jak změřená tak ručně zadaná ukládat do počítače. Následně pokud bude připojen k internetu bude tyto data ukládat i do SQL databáze. To umožní vytvořit webové stránky s přehledem o závodu a případně umožní sledování závodu online i ostatním například na mobilním telefonu.
3. U každého závodu bude možno vyplnit název družstva (případně další data o družstvu např. jména závodníků - zde bych potřeboval pomoct co by tam mělo všechno být). Toto se následně navolí pro daný útok a provede změření. Uložena budou data: 1-5 mezičasů, pokud budou stopnuty, a následně časy obou terčů, přičemž bude rovnou vyhodnocen koncový čas. Toto bude funkční i pro starou verzi stopek v1.x.
4. Taktéž jsem byl již několikrát žádán o možnost nastavit na stopky odečet pro přípravu družstva. To u původní verze stopek 1.x není možné, nicméně u nové verze to již bude podporováno. Takže bude možno v okně správy nastavit libovolný odečet. Pro starou verzi stopek 1.x bude možno toto udělat také, ale bez možnosti odeslání do stopek, ale bude možno to zobrazit v okně pro vizualizaci.
5. Dále by mělo jít u nové verze stopek 3.x nastavovat jak má zobrazovat velký displej. Měl jsem pár dotazů ohledně vypnutí zobrazovačů, které ukazují pouze nuly. Tedy dalo by se nastavit zobrazení jak s nulami, tak bez nich (00:25:673 nebo 25:673).
6. U nové verze stopek 3.x bude možno pomocí programu měnit i zobrazení na velkém displeji zda používat jen jeden nebo dva displeje pro každou dráhu samostatně.
7. Samozřejmě bude možno ovládat i stopky přímo z programu (pouze u nové verze 3.x) a to nejspíše reset stopek a listování mezičasů nebo koncových časů. Půjde i spustit a stopnout měření, ale to bude spíše pro test zapojení neb by toto měření spuštěné počítačem nebylo přesné.

Postupně jak mě budou nové funkce napadat případně pokud někdo s nějakou přijde, budu je doplňovat. Jakmile vytvoříme společně nějaký pro první fázi konečný seznam funkcí programu, pokusím se navrhnout nějaké grafické prostředí jak by měl program vypadat. I toto už můžete připomínkovat, případně posílat nějaké návrhy, jak by jste chtěli, aby program vypadal. Až toto budeme mít v kopě, bude to předáno programátorovi, jež napíše první testovací verzi. První testování bude nejspíše neveřejné, ale je možno že bude někdo osloven, aby s testováním pomohl v terénu.

V tuto chvíli je již jasné, že program nebude zdarma, ale bude placený. Nicméně ohledně ceny nemá smysl v tuto chvíli vést žádnou diskusi.

Tímto tedy otevírám tuto diskusi a prosím o Vaše názory, nápady a připomínky k tomuto programu. Pokud máte dotazy k Hardware stopek, tak prosím směřujte Vaše příspěvky ZDE.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Zpět na Elektronika


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků