Dlouhodobý test Orange Pi One-Repetier Server

Toto fórum je věnováno sekci POČÍTAČE na webu Sakul World.
  • Advertisement

Dlouhodobý test Orange Pi One-Repetier Server

Příspěvekod schusterj » ned 01. črc 2018 16:55:26

Po delším testování Repetier serveru na OPi One jsem došel k závěru, že tato sestava je dost riskantní co se týče spolehlivosti. Zpočátku vše běhalo jak má a cca po měsíci se server při tisku náhle restartoval.
Když to udělal podruhé, koupil jsem kvalitnější kartu, nahrál image a testoval dále. Netrvalo dlouho a problém se opakoval, naštěstí po půl hodině tisku. Asi bych byl v šoku, kdyby k tomu došlo po 20 hodinách před koncem tisku.
Ještě chci dodat, že po celou dobu byl OPi napájen ze zdroje 3 Ampéry, tak jak se doporučuje.
Nevím jaké zkušenosti mají ostatní, třeba na RPi, ale toto řešení jsem totálně zavrhnul.
No a momentálně jedu na malinkatém PC HP260 G2 mini (http://www8.hp.com/cz/cs/products/deskt ... d=10049306), který se mi doma bez využití dlouho válel. Nainstaloval Ubutu 18.04 LTS, Repetier-Server Pro 0.90.0-Minerva-3. PC je osazený "pouze" celeronem 2957U@1,4GHz x 2, 8GB Ram a SSD diskem.
No a výsledek? Okamžitá odezva na ovládání, čistější a netrhavý obraz kamery, při nahrání g- codu trvá vyrenderováni náhledu do 15 sekund i méně.
Tak že můj názor je jasný-nepoužívat žándné OPi, RPi... a podobné, pokud chcete od serveru spolehlivost a máte v plánu dlouhodobé tisky. Ten kdo tiskne jednou za týden nějakou jednu figurku, tak je to asi jedno.
Přílohy
IMG_2314.JPG
Server, na kterém můžete dělat i jinou práci.
IMG_2315.JPG
Zde tisknu někdy bez přestávky 24Hod, téměř celý týden
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Dlouhodobý test Orange Pi One-Repetier Server

Příspěvekod Sakul » ned 01. črc 2018 18:39:45

Tak já také přidám moji zkušenost.

Orange Pi Zero 512MB RAM
S tímto počítačem jsem provozoval tiskárnu zhruba 2 měsíce celkem intenzivního tisku. Mám verzi osazenou 512MB RAM a ještě jsem doplnil malé chladiče jak na RAM tak i na CPU, pač to psalo teplotu procáku kolem 70°C. S chladičema jsem se vešel do 50°C (zabudováno v krabičce).
Provozoval jsem na tom Repetier server v0.86.2 po většinu času ve Free verzi. Až ke konci jsem tam dal licenci na PRO. Za celou dobu jsem neměl jediný problém při tisku. Jen jednou se mi stalo, že se serverem nešlo spojit a musel jsem ho restartovat. Kameru jsem na něm nepoužíval.
Napájení bylo bráno ze zdroje tiskárny přes malý DC/DC měnič 1A (Traco) do Micro USB Opi + tam šlo 5V přes USB z desky Arduino MEGA.



Raspberry Pi 3B
S tímto počítačem provozuji tiskárnu nyní (cca měsíc). Mám k tomu připojen TFT 3,5" dotykový displej a Web kameru. Celé Pi je zabudováno v krabičce na místo klasického GLCD displeje. Začínal jsem s verzí Repetier serveru v0.86.2 a nedávno aktualizoval na v0.90 (po celou dobu provozu v Pro verzi). Opět počítač má doplněny chladiče jak na CPU tak RAM. Napájení je řešeno stejně jako předtím Orange Pi z DC/DC měniče, s tím rozdílem, že napájení není do Raspberry vedeno přes ten Micro USB, ale natvrdo jsem do něj připájel kabely a přes ty ho napájím. Dodnes nechápu, proč tam furt cpou pro napájení Micro USB a nedají tam normálně DC konektor.
Zde jsem byl po týdnu provozu dost na vážkách zda se nevrátit k Orange. Stalo se mi, že Raspberry vytuhlo přímo během tisku, takže zničený tisk. Taktéž se mi stalo, že se sním nešlo spojit a zase musel být restart. Nicméně to bylo v době, kdy jsem si s tím dost hrál a furt se v tom hrabal, takže jsem vydržel a od té doby nenastal jediný problém. Uvidíme jak to bude vypadat po delším testování.


Takže moje zkušenost je celkem kladná. Nicméně je vidět, že ty ARM procesory jsou dost udejchané a pokud by to někdo chtěl pro řízení více jak jedné tiskárny asi bych také doporučil něco na klasické platformě, třeba jak píše schusterj.
Osobně jsem měl v plánu to rozjet na desce s integrovaným Atomem 1,2GHz a 1GB RAM, co mi tu zůstal z dob dávno minulých, ale zatím to nechám tak jak to je, když to funguje.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na Počítače


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron