Návod na nahrání nové ROM do HTC TyTN II

Toto fórum je věnováno sekci POČÍTAČE na webu Sakul World.
  • Advertisement

Návod na nahrání nové ROM do HTC TyTN II

Příspěvekod Sakul » ned 29. srp 2010 11:33:16

Předem chci všechny případné zájemce o tento návod upozornit na skutečnost, že ač je tento návod otestován, může se stát takřka cokoli a může to vést k totálnímu selhání Vašeho přístroje. Proto se zříkám jakékoli odpovědnosti k tomuto návodu a vše co učiníte a to jak na základě tohoto návodu nebo z jakékoli jiné pohnutky, činíte jen a pouze na vlastní nebezpečí.

Tento návod rozdělím do několika kroků a je dobré dodržet jejich pořadí pro zdárné dokončení updatu. Cílem tohoto návodu je nahrání nové ROM s Win6.5CZ do Vašeho MDA HTC TyTN II. Tato ROM je neoficiální a jejím nahráním automaticky padá jakákoli záruka na Váš přístroj. Tím, že je neoficiální není zaručena 100% funkce všeho a může se stát, že něco nebude fungovat, případně bude fungovat pouze částečně. Na druhou stranu jsem nepřišel na nic co by po nahrání této ROM nefungovalo. Ba spíše vše fungovalo lépe. Také asi proto jsem to dělal. Nicméně cítil jsem povinnost o případných nebezpečích informovat.

1. Krok první (příprava): V prvním kroku je třeba připravit přístroj na nahrání nové ROM. Takže provedeme zálohu naprosto všech dat, o která nechceme přijít. Dobré je zálohovat například kontakty, pokud je máte přímo v HTC a ne na SIM kartě. Tento krok ač to vypadá triviálně je celkem podstatný a tak bych ho rozhodně nepodceňoval.

2. Krok druhý (příprava): Zjištění verze Radia. To provedeme tak, že přístroj restartujeme a při nabíhání se těsně před spuštěním WIN objeví 3 červené řádky v pravém spodním rohu displeje. Mohou vypadat třeba takto:
R 1.27.12.32
G 22.45.88.07H
D 3.34.00.CZ

Nás zajímá první řádek R 1.27.12.32, který udává aktuální verzi Radia. Pokud tam máte jakékoli nižší číslo jak 1.71.09.01 bude potřeba jeho update na tuto verzi. Pravděpodobně by Vám po nahrání nové ROM nefungoval Zvuk a foťák. Což je celkem zásadní problém u telefonu. Verzi Radia 1.71.09.01 si můžete stáhnout v příloze na konci tohoto příspěvku.

3. Krok třetí (příprava): Nabijeme HTC pokud možno na plnou kapacitu baterie (minimálně 50%). Následně vyndáme veškeré karty. Takže SIMKU ven a pokud máte SD kartu, tak tu také ven.

4. Krok čtvrtý (odblokování): Abychom mohli nahrát novou ROM je nutné toto nahrání v HTC odblokovat. Takže zapneme HTC a nakopírujeme do něho složku JumpSPL (přiložena v příloze na konci). Jak to bude nahrané, nechte stále připojený kabel mezi HTC a PC a v HTC otevřete složku JumpSPL (tu co jste před momentem nakopírovali) a spusťte JumpSPL1.56-KAIS.exe, pokud by to nefungovalo zkuste JumpSPL1.93-KAIS.exe. Naskočí 3barevná obrazovka a vyčkejte až se ve spodní části obrazovky objeví nápis USB. Poté odpojte kabel z HTC a hned ho zase zapojte (Aby nevznikly zmatky, tak JumpSPL1.56-KAIS.exe spouštíte přímo v telefonu na PC vůbec nešaháte).
Teď je přístroj připraven na odblokování pomocí 3.34 Hard SPL (opět najdete v příloze na konci). Takže na PC spustíme KaiserCustomRUU.exe ve složce 3.34 Hard SPL\ini1. Následně se řídíte pokyny na obrazovce. Jakmile je operace dokončena je Váš HTC odblokován a můžete si do něj nahrávat co chcete.

5. Krok pátý (update Radia): Nyní přistoupíme k nahrání novější verze Radia (viz bod 2). Opět připojte telefon přes USB s PC a na PC spusťte KaiserCustomRUU.exe ze složky RADIO\KAIS_RADIO_ONLY_1.71.09.01_CustomRuu. Dále se opět řídíte pokyny na obrazovce. Po skončení můžete konečně nahrát novou ROM.

6. Krok šestý (nahrání ROM): Nyní opět propojte telefon s PC pomocí USB. Na PC spusťte KaiserCustomRUU.exe ze složky ROM\WM6.5CZ\RELEASE_KAISER_0405_21232_2. Dále se řídíte pokyny na obrazovce jako v předešlých případech. Tato operace může trvat několik minut, neb se přenáší podstatně více dat, takže s tím počítejte. Poté co operace skončí máte v HTC novou ROM. Než plně naběhne musíte projít průvodcem při prvním spuštění a nastavit některé volby a provést několik restartů. Teprve pak bude telefon opět plně funkční.

Doufám, že Vám to pomůže a budete se těšit z nových funkcí Vašeho HTC.
Zde ještě přikládám link na návod ze kterého jsem čerpal informace při nahrávání ROM do mého HTC:
http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-pre ... ad712e9397
Zde je link na můj článek o tom jak jsem nahrával ROM:
http://www.sakul.cz/pocitace-htc_tytn2.php

Zde jsou odkazy na stažení veškerých souborů, které jsem v souvislosti s tímto návodem zmínil. Je to zabalené v 7z, ale je to samorozbalovací, takže nepotřebujete žádný archivační program. Archiv má něco přes 130MB:
DOWNLOAD - ROM + Radio + SPL

Zde je to samé, ale zabalené v zipu:
rom_radio_spl

A tady je to samé co je vejš + jsou přidány některé dobré a osvědčené prográmky. Například navigace pro evropu, přehrávač videa, skype, google maps a další. Též je přibalen program Microsoft ActiveSync 4.5 nutný pro přenos souborů mezi telefonem a PC.
HTC programs
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Návod na nahrání nové ROM do HTC TyTN II

Příspěvekod landys » pon 22. říj 2012 15:56:48

Perfektní návod, i já tím kdysi prošel a i když se za ty 2 roky hodně změnilo, tak nějak jsem to dělal. Jen tu ROMku mám nějakou jinou, tehdy to byla denně pilovaná BETA, dnes už také mrtvý projekt.
Později jsem zkoušel ROM s Android, ale i tam byly porodní bolesti, takže jsem zůstal u WM6.5 a Android tam jde spouštět bez flashování. Rovněž i ten Android pro Kaisera je už léta mrtvý projekt.
Kdyby někdo narazil na nějaké novinky pro naše miláčky Kaisery, tak dejte prosím vědět ;-)
Uživatelský avatar
landys
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 22. říj 2012 15:52:25


Zpět na Počítače


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron