vybrouseny filament PLA

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

vybrouseny filament PLA

Příspěvekod rovina » čtv 09. srp 2018 14:07:17

Mam neustale problem s vybrousenym filamentem ale jen u PLA filament ABS je ok. Tak jsem podle rad z netu zkousel snad vse ale porad stejny tak jsem premyslel jestli to memuze delat teplota motoru co posouva filament.Motor po delsim tisku 20min. ma kolem 46°C,PLA pry mekne jiz pri 60°C tak si rikam ze uz pri 46 muze bzt mene pevny a kolecko ho vybrousi. Dik za postrehy a nazory rovina
rovina
Chcíplotina
Chcíplotina

Re: vybrouseny filament PLA

Příspěvekod Sakul » pát 10. srp 2018 9:28:09

Pokud podávací kolečko brousí filament je někde něco špatně a nebude to teplotou. Můj motor extruderu dosahoval také vyšších teplot (kolem 60°C) ale nikdy mi to PLA nebrousilo. NIcméně už to byla teplota kdy se PLA filament deformoval díky přítlaku. Takže dokud tiskárna tiskla bylo vše OK. Když dotiskla a podávání se na několik minut zastavilo a než vše vychladlo filament se rozmáčkl a při příštím tisku se hned ucpalo podávání pač ten rozmáčklý plast neprošel do trysky.
Já jsem to řešil přiděláním ventilátoru na motor extruderu a od té doby OK. Později jsem i snížil proud do motoru a také OK.
Obecně je to tak, že čistě celokovové hotendy mají s tiskem PLA velký problém. Takže pokud je to i tvůj případ je třeba hledat nějaké řešení. Osobně jsem se s ucpáváním trysky potýkal také a vyřešil jsem to až s plastem od Gembirdu a odladěným profilem pro tisk PLA. Tam bylo zásadní nastavení retrakce někde kolem 1-1,5mm. Cokoli většího už ucpávalo trysku. Vše záleží na konkrétní konstrukci tiskárny a hlavně daného hotendu.
Pokud někdo nechce řešit tyto problémy je potřeba koupit hodně kvalitní hotend případně celý extruder. Lze doporučit například ty od E3D
Samozřejmě za kvalitu je potřeba zaplatit, takže cena za hotend 2000Kč je standard a celý extruder kolem 3500Kč.
INFO:
Sakul WORLD: http://www.sakul.cz/
Sakul Diskuse: http://www.forum.sakul.cz/

Možnost příspěvku (Donate):
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
BTC: 12JRVcmawzEPtgTd9SgC5ujDCGaUrgZ9vt
Sakul
Administrátor
Administrátor

Věk: 38

Re: vybrouseny filament PLA

Příspěvekod rovina » pát 10. srp 2018 12:21:48

Tiskarnu jsem si postavil dle vaseho navodu Rebel II, filament jsem kopil prvne Mladec ted to zkousim s gembirtd,ale stejny problem tiskarna tiskne ok v pripade dna krabicky,ale jak zacne tisknout strany nastane problem nekdy vytiskne i 10mm strany jindy jen 3mm strany krabicky.Na motor jsem dal i ventilator nepomohlo to,ten problem s rozplaclym filamentem nemam,problem nastane az kdyz tisknu strany objektu.Udelal jsem test odmeril jsem 10cm filamentu nastavil 10cm manualne to je ok uz jsem z toho jelen celokovovy hotend nemam je v nem kousek silikonove trubicky.Jeste nastavim tu retrakci jak doporucujete.
rovina
Chcíplotina
Chcíplotina

Zpět na 3D Tisk

• Advertisement