Grafický OLED displej k 3D tiskárně

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Grafický OLED displej k 3D tiskárně

Příspěvekod schusterj » ned 09. zář 2018 21:43:07

Tak jsem se rozhodl udělat nějaké změny co se týče předního panelu a displeje. Vyfrézoval jsem nový přední panel kam jsem umístil i čtečku karet a navrhl jsem si nový svůj vlastní OLED displej s řadičem SSD1309 a o úhlopříčce 2,42".
Měl jsem displeje dva, žlutý a bílý. Jsou krásně ostré a dobře čitelné. Na fotkách to moc dobře vidět nejde, blbě se to fotí. Byl ale horor ty displeje rozchodit na I2c rozhraní. Číňani mi totž poslaly dva druhy displejů.Vypadají stejně, ale jsou na jiných deskách a každá se nastavuje jinak. Naštěstí jsem při návrhu DPS trochu s tím počítal a mám tam připravený různý druhy zapojení doplněním odporů. Protože mám hrozně málo času, všechno dělám za běhu. DPS jsem tak narychlo splácal a nechal vyrobit. Desky mi dělají do týdne bez příplatku. Všechno samozřejmě navrhuju oboustranně s prokovem a potiskem. I2c propojení jsem zvolil proto, aby bylo co nejmíň drátů na propojení.
Stačí mi jich jen devět tak jsem použil jen jeden desetipinový konektor. Musel jsem překopat firmware-přemapovat piny, zvolit řadič SSD1306 v režimu I2c atd. To ale nebyl žádný problém. Akorát že ten firmware je použitelný jen pro moji tiskárnu. Zatím jsem nestíhal vytisknout vrchní panel těch displejů. Uvidím, buď vytisknu nebo vyfrézuju když to čas dovolí.
Na fotkách jde vidět nový přední panel už s čtečkou karet.
Až to všechno dám dohromady, přidám foto. Ale jak píšu, času je málo.....

OLED displej:
Třeba ZDE
nebo ZDE
Přílohy
Připojení OLED displeje k Ramps a kompatibilním deskám.rar
Nějaká základní dokumentace, kdyby chtěl někdo experimentovat.
(1.87 MiB) Zatím nestaženo
IMG_2451.JPG
IMG_2448.JPG
IMG_2447.JPG
schusterj
Začátečník
Začátečník

Re: Stavba moji 3D tiskárny

Příspěvekod Sakul » čtv 13. zář 2018 3:35:31

Ahoj,
vypadá to velice pěkně. Koukám, že jsi se do toho pustil s vervou. Klidně můžeš potom přidat nějakou dokumentaci, někdo by ji třeba ocenil.
INFO:
Sakul WORLD: http://www.sakul.cz/
Sakul Diskuse: http://www.forum.sakul.cz/

Možnost příspěvku (Donate):
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
BTC: 12JRVcmawzEPtgTd9SgC5ujDCGaUrgZ9vt
Sakul
Administrátor
Administrátor

Věk: 38

Re: Stavba moji 3D tiskárny

Příspěvekod schusterj » sob 22. zář 2018 21:10:20

Tak jsem měl konečně trochu času vyměnit přední panel a otestovat IIC displej v provozu včetně čtečky. Vše je OK....
Přílohy
IMG_2477.JPG
IMG_2474.JPG
IMG_2473.JPG
schusterj
Začátečník
Začátečník

Zpět na 3D Tisk

• Advertisement