Test ANYCUBIC i3 MEGA

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » sob 15. pro 2018 21:20:00

Tak mi to nedalo a při šmejdění po Aliexpressu jsem narazil na tuto tiskárnu. Už v minulosti jsem si přečetl hodně recenzí s kladným hodnocením a tak mi to nedalo a tiskárnu objednal.
Tiskárnu jsem objednal ve čtvrtek večer 13.12.18 a dnes tedy 15.12.18 dovezlo PPL!!!!! Ali má totiž sklady nejen v Německu ale i u nás. Co je ale podstatné, že neplatíte žádné clo, DPH atd.
No a to nejdůležitější cena: Banka mi strhla dle kurzu 5885,20Kč !! To je cena materiálu takové obyčejné tiskárny a nepočítám práci a trápení těch co se stavbou nemají žádné zkušenosti.
Je zbytečný tady tiskárnu popisovat, je toho plnej internet. Tak jen pár poznatků. Tiskárna Vám přijde perfektně zabalená, k sestavení a seřízení mě stačila necelá hodina.
Dostanete kvalitní anglický návod, spoustu nářadí, náhradní kompletně osazený hotend tedy vč. termistoru top. tělesa a trysky. Dále byl přibalen náhradní konc. spínač.
Samozřejmě SD kartu a čtečku do USB portu. USB kabel je samozřejmě taky přibalen. Jo zapoměl jsem na stojánek z plexi no a špuli PLA pro testy.
Ovládání na dotykovém displeji je perfektně a logicky uspořádané - nemám žádných výhrad.
No a tisk. Tak ten mě překvapil. Opravdu kvalitní, testnul jsem hned tisk soviček které jsou na kartě a opravdu klobouk dolů. Momentálně tisknu lodičku Benchy tak jsem na to zvědav.
Co je ale podstatné, že tisková plocha je ze speciálního skleněného povrchu a tisk dobře drží a po vychladnutí jde krásně odtrhnout. Tak nemusíte nic na desku patlat.
Další výhoda je pro méně znalé tisku že po nainstalování programu CURA je už tiskárna v seznamu tiskáren, tak krom teplot nemusíte moc laborovat a už jen dolazovat.
Na tiskárně by se dalo něco dočesat a upravovat, ale už to není laborování jako s Rebelem-tedy co tady čtu za nářky.
Závěr: Pokud chcete dobrou tiskárnu, hned bez laborování tisknout, nevyhazovat peníze za materiál na stavbu Rebela a pod. kde se budete jen trápit, kupte tohoto číňana a máte vystaráno,
protože za necelých 6tisíc je to opravdu pecka i za cenu že to budete časem nějak upravovat.
No a já jdu vyplácat to PLA :)
Přílohy
IMG_2539.JPG
IMG_2537.JPG
IMG_2535.JPG
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod Sakul » sob 15. pro 2018 22:10:29

Tak jsem psychicky nevydržel a právě jsem to objednal. O svátcích si bude s čím hrát.
Ta cena je fakt perfektní. Pak dám taky vědět co a jak. Třeba bude i videjko. Už dlouho žádné nebylo.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » sob 15. pro 2018 23:13:36

No tiskne to fakt dobře a to s PLA nemám moc zkušenosti, protože ho nepoužívám. Vyplácám tu špuli a pustím se do lazení PETG a ABS to co tisknu pořád. Tu tiskárnu jsem taky koupil jen tak, protože jsem nevěřil tý ceně.
No jsem zvědavej co nato řekneš....No a koukal jsem na tu rychlost dodání hlavně v tom blázinci před vánocemi !!! No a hned jsem si objednal ten hotbed s tím sklem na tu moji poslední tiskárnu. Prodávají to jako náhradní díl.....
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » ned 16. pro 2018 18:05:55

Tady je foto loďky. Ještě se chce někdo trápit s rebelem? :D :D :D Dnes mi náhodou rebela donesl známej. Vytáhl ho po pěti letech ze sklepa a chce ho dát dohromady, tak se mám na co těšit, ale to sem nepatří....
Přílohy
IMG_2548.JPG
IMG_2546.JPG
IMG_2543.JPG
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod Sakul » úte 25. pro 2018 21:37:33

Dnes jsem montoval tuto tiskárnu a rovnou jsem to natočil. Takže brzy bude video. Taky jsem to ze zvědavosti trochu rozebral před tím než jsem to složil, abych zjistil kde číňan šetřil. A šetřil opravdu dost.

Kde jsem ji koupil: https://www.aliexpress.com/item/ANYCUBI ... 4c4d02efFK
Tady stránka výrobce: http://www.anycubic3d.com/support/show/594016.html

První video s touto tiskárnou:


Druhé video. Instalace Cury + první tisk:


Třetí a poslední video s zhodnocením:
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » stř 02. led 2019 17:40:48

Tak jen doplním. Spousta věcí co Sakul ukazuje na videu jako nedostatek je dávno vyřešených, stačí se podívat na Thingiverse a vylepšovat. Sám bych doporučil na hotbed použít samostatný mosfet modul.
Zde si můžete stáhnout i upravený a aktualizovaný FW. jednoho nadčence : https://www.thingiverse.com/thing:3249319
Koukněte i na názory na netu, myslím tím dlouhodobý tisk po úpravách. Kdo tiskne jenom PLA, myslím že ty úpravy stačí jen minimální.....

Tady moje základní úpravy (vše na Thingiverse):
Přílohy
IMG_2591.JPG
kabelový řetěz hotendu....
IMG_2590.JPG
úprava extruderu a snímače filamentu....
IMG_2589.JPG
přichycení kabelů a trubičky na hotendu, úprava hotendu....
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MagnaWoX » úte 08. led 2019 12:30:34

Ahoj, prosím Tě, mohl by jsi mi dát odkaz na kalibrační kostku z videa? Diky
Uživatelský avatar
MagnaWoX
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 13. pro 2018 21:43:23

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod Sakul » úte 08. led 2019 14:24:17

INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MagnaWoX » čtv 10. led 2019 9:36:00

Díky za odpověď, ale já myslel, tu jak jsi na ní testoval Anycubic, ten čtverec s vnitřními čtverci a dírami.
Uživatelský avatar
MagnaWoX
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 13. pro 2018 21:43:23

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod Sakul » čtv 10. led 2019 15:14:59

MagnaWoX píše:Díky za odpověď, ale já myslel, tu jak jsi na ní testoval Anycubic, ten čtverec s vnitřními čtverci a dírami.


Přidal jsem tam tedy i tu novější verzi kostky s mosty a kulatými dírami.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » čtv 17. led 2019 20:30:45

Tak dnes dorazily drivery TMC2208 a je to síla, tiskárna nejde vůbec slyšet, pouze ventilátor zdroje. No ten se chystám taky vyměnit. Na chlazení hotendu jsem dal ventilátor Noctua, drivery chladím tunelem vytisknutým podle zdroje zde: https://www.thingiverse.com/thing:2878826
Samozřejmě jsem stáhl a nahrál nový firmware zde: https://www.thingiverse.com/thing:3249319/files
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod JHvlaky » pát 18. led 2019 19:03:03

schusterj píše:Tak jen doplním. Spousta věcí co Sakul ukazuje na videu jako nedostatek je dávno vyřešených, stačí se podívat na Thingiverse a vylepšovat. Sám bych doporučil na hotbed použít samostatný mosfet modul.
Zde si můžete stáhnout i upravený a aktualizovaný FW. jednoho nadčence : https://www.thingiverse.com/thing:3249319
Koukněte i na názory na netu, myslím tím dlouhodobý tisk po úpravách. Kdo tiskne jenom PLA, myslím že ty úpravy stačí jen minimální.....

Tady moje základní úpravy (vše na Thingiverse):

Ahoj kde najdu prosím ten plastový řetěz a ty tvoje upravy ? Děkuji moc za odkaz klidně do SZ
Jirka
Uživatelský avatar
JHvlaky
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 18. led 2019 18:52:52

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » pát 18. led 2019 20:39:25

Tady najdeš všechny možné úpravy:
https://www.thingiverse.com/search?q=an ... 21cdd15912
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod vasilreg » čtv 31. led 2019 10:11:49

Zdravím, jsem zatím jen tiskařský teoretik uvažující o pořízení této tiskárny na zkoušku, zda vůbec budu schopen časově zvládat něco tvořit.

Zajímalo by mne, zda je nějaký důvod (materiál podložky, nepřímé podávání, atd.) proč výrobce přímo neuvádí v podporovaných materiálech PETG když teplotami by teoreticky měla tato tiskárna umět i ABS, které by mělo být právě na teploty ještě náročnější?

Chtěl bych totiž do budoucna kromě samotného seznámení se s "úskalími" 3D tisku vyzkoušet i něco jiného než PLA a PETG mi přijde jako ideální materiál pro mé účely (krabičky, držáčky, atd). Samozřejmě bych pro tyto účely použil pro podložku externí MOSFET se silnějšími vodiči (možná i se samostatným zdrojem) a případně ji i zespodu zaizoloval izolační páskou na krby. Pokud by byl problém v přilnavosti na tuto konkrétní podložku, dal by se třeba vyřešit přidáním skla/zrcadla na vrchní stranu podložky? Nebylo by pak už zase její vyhřívání nedostatečné?

Prosím zkušenější o názory, jestli mé teoretické úvahy nebudou v praxi úplně mimo a snad to případně pomůže i dalším zájemcům o tuto tiskárnu.
Uživatelský avatar
vasilreg
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. led 2019 9:40:03

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod Sakul » čtv 31. led 2019 16:00:57

To proč výrobce neuvádí podporu PETg nevím. Jak píšeš dle ostatních technických parametrů by to neměl být problém. Sice se již delší dobu chystím to otestovat, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Otázkou dle mě je jen to jak se bude ksichtit bowden na to PETg.
Osobně PETg miluju a k smrti nenávidím současně. Snad nejhůř se tiskne a vždy mi trvá než na něj odladím profil, aby to bylo aspoň trochu použitelné. Nicméně když je to vyladěné je to perfektní.

Jinak pro krabičky a držáčky jednoznačně PLA, pokud to nebude vystaveno vyšším teplotám.

ANYCUBIC i3 MEGA je celkem dobrá na nějaké to neustále dodělávání a vylepšování. Takže pro někoho, kdo se chce s tiskárnou seznamovat a postupně ji vylepšovat a předělávat ideální.

Co se týká ohřevu podložky, tak to jsem byl až překvapen, že to funguje celkem dobře. Samozřejmě silnější kabeláž by to sneslo určitě. Jinak podložka je již vybavena sklem s nanesenou nějako vrstvou kvůli přilnavosti, takže další sklo nemá žádný smysl. Taktéž případná výměna tohoto originál skla bude asi nereálná a bude se muset koupit celej komplet, pač je to tam nějak přilepený a pochybuju, že to půjde nějak sundat.

Nicméně třeba přidá nějakou zkušenost schusterj.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » čtv 31. led 2019 20:17:16

Tak pokud můžu poradit, Anycubic není vhodná tiskárna na všechny materiály pro začátečníka. Je určitě hodně dobrá na tisk PLA. Určitě bych volil tiskárnu s přímým podáváním extruderu, ne tedy bowdenový. PET to tiskne celkem dobře, mám vyzkoušeno, ale musí se ladit retrakce. Blbě ale přilne na to sklo, je lepší tam něco napatlat, nebo nalepit kaptonovou folii, na tom drží PET dobře, tisknu na to pořád.
Já mám prostě dobré zkušenosti s Titanem Aero, sežere naprosto všechno, nic se necpe. Když to shrnu: Výborná tiskárna na tisk PLA. Musí se upravit, jak píšu v předešlých článcích. Hodně úprav je na netu.
No já mám doma momentálně pět tiskáren a každou odladěnou na něco jiného.(musím to ale už zredukovat :D :D :D )
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod vasilreg » pát 01. úno 2019 0:24:58

Díky moc za rychlé a věcné reakce. PLA by bylo super, také s ním určitě začnu, ale časem bych rád vyzkoušel i něco jiného (mám pár nápadů na věci, které by chtěly něco odolnějšího na "ven" a tam mi vychází PETG jako nejlepší, nebo se pletu?). Já to risknu a pořídím. Za ty peníze mě nebude mrzet ani kdyby to nakonec zůstalo ležet v koutě pro nedostatek pochopení zbytku rodiny a přinejhorším mi to aspoň vytiskne díly na REBELA :lol: .
Schusterj ty s tím tiskneš ten PETG s externím MOSFETEM, nebo jen s úpravami zde přímo uvedenými? Podle toho co jsem si načetl, chápu, že je všechno potřeba hodně zkoušet a ladit, ale hodily by se nějaké výchozí hodnoty pro MEGU od kterých se odpíchnout pro základní matroše (PLA,ABS a třeba i ten můj "vysněný" PETG), takže kdybys měl čas a náladu, moc bych uvítal nějaká základní nastavení, ze kterých bych (třeba právě co se retrakcí týče) mohl vyjít. Ještě by mne zajímalo, jestli na tu podložku u MEGA máš vyzkoušené nějaké konkrétní patlání (kores, okena, IPA, atd.) a nebo si na to rovnou nalepil kapton a jedeš už jen s ním?
Uživatelský avatar
vasilreg
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. led 2019 9:40:03

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » pát 01. úno 2019 19:02:43

Já zkoušel tisknout na to sklo, ale byl to problém. Na jiný tiskárně tisknu PET jenom na kapton a je to super. Dalo by se říct, že pomalu už vše tisknu z PETu. Je to super matroš a ABS už pomalu netisknu.
Vymakal jsem profil, tak mi to už vůbec nedělá pavučiny. Já teď používám slicer Simplifi 3D, ale stojí ranec, ovšem nemá chybu a hodně jsem si ho oblíbil. Tak mám profily jen pro něj.
Jo jinak HB mám taky přes mosfet. Jenom by to chtělo zdroj min 360W. Ale to se týká spíše ABS.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod Aznoh » pát 01. úno 2019 19:32:40

Zdravím kolegové. Jestli mohu vstoupit do debaty jako začátečník v 3D tisku, chtěl bych se optat.
Už Sakul mě seznámil s touto aplikací a dost mě zaujala.
Cena je vyšší ale pro jeji kvality bych si ji koupil také,ale vzniká mě otázka a to jak je to s licenci koupeného produktu tohoto SW.?
Po zakoupení je specifické číslo produktu? To bude asi vazané na konkretní železo PC a nebo notebooku.
Jak to bude připadaném reinstalu operačního systému? Bude koupená licence fungovat při opětovném nainstalování?
Uživatelský avatar
Aznoh
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Věk: 48
Registrován: stř 16. led 2019 23:01:30
Bydliště: Častolky

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » pát 01. úno 2019 20:35:49

Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod vasilreg » pon 04. úno 2019 16:57:58

Zkušenost pro případné zájemce o koupi ze Sakulova odkazu.
Tiskárnu jsem objednal z českého skladu. Dodání PPL bez problému (objednáno ve čtvrtek, dodáno dnes). Vzal jsem variantu se dvěma dalšími PLA a to byla první chyba. Za nedlouho po objednání přišel mail, že PLA prý zrovna není a dostal jsem na výběr z několika barev ABS. V šoku z toho, co budu dělat se dvěma kily ABS jsem udělal další fail a to, že jsem neprozřetelně v odpovědi napsal, černá nebo bílá. Výsledkem je, že mi přišly dvě jednokilovky bílého ABS a světe div se náhodná barva PLA přibalená k tiskárně je rovněž bílá, takže odteď bude doma všechno na bílo :-).

Sestavení a kalibrace ani ne hodina (v životě jsem to nedělal, jinak by to bylo o hodně rychlejší) a to byla podložka rozhozená co to šlo (velmi pomohlo si nejdříve pomocí "šuplery" srovnat všechny čtyři rohy alespoň vůči plechovému deklu pod ní). Místo soviček jsem vytiskl pokusnou krabičku nakreslenou v OnShape a "vyslajsovanou" v Cura (default Fine profil + výška vrstvy zvětšena z 0,1 na 0,2). Doba tisku s tímto nastavením 3:15. S výsledkem jsem více než spokojen, takže zatím mohu jen doporučit případným dalším váhajícím začínajícím zájemcům o PLA tisk. Teď už jen počkat na MOSFET z PRC, nalepit kapton a vrhnout se na ladění ABS a PETG. Btw máte někdo nápad na něco užitečného z toho ABS?
Přílohy
1798292643697250152.jpg
Uživatelský avatar
vasilreg
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. led 2019 9:40:03

Další

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron