Sakul 3D v1.0

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod neilz » stř 04. dub 2018 10:03:37

pokud ma nekdo doma pi zero w tak je pravdepodobne ze to uplnej amater nebude no a pro ty co budou vzdyt neni zas takovej problem aby si nabizel desku i s pripravenim pi w, hodis si tam kilo za praci a proste si to zaplati
Uživatelský avatar
neilz
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 19. srp 2017 16:58:32

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod Sakul » stř 04. dub 2018 11:05:51

Ti co mají Pi Zero W protože to na něco používají se automaticky nerovná, že umějí připájet konektor. A přesně takovejdle člověk není ten co by si kupoval něco co je v celku. Už proto, že má to Pi bude si to stavět sám podle svého přání, protože to umí a může si to udělat podle sebe, tak jak to chce.

Ostatní to Pi nemají a budou zvažovat možnosti:
1. Koupím Pi a budu tam nějak bastlit konektor nebo shánět někoho, kdo mi ho tam nabastlí (550Kč - Čína).
2. Koupím OrangePi Zero (Levnějc, na to Čech dobře slyší) a propojím to přes USB a nic neřeším (300Kč - Čína).
3. Koupím Pi 3 s displejem a zase to propojím kabelem a nic neřeším (1000Kč - Čína).

K bodu 1. Koukal jsem, že se prodává verze i s osazeným konektorem za 600Kč. Problém je že je osazen na blbou stranu. To je velice běžný problém, když tam konečně někdo dá konektor tak tak blbě, že nejde použít.

Takže i z cenového průzkumu vyplývá, že použití Pi3 s displejem vyjde na stejné peníze jako Pi zero s displejem, ale vývoj Pi Zero s displejem bude nerovnatelně dražší. Takže buď bez displeje nebo s klasikou GLCD (LCD2004) A najednou máme na tiskárně o jeden kabel navíc než při použití Pi3.

PS:
Zkuste mi klidně napsat jak by jste si představovali elektroniku pro 3D tiskárnu. Co by měla umět, z jakých komponent by se měla skládat, jakou používat konektivitu. Jaký displej (nebo zcela bez?). Prostě nějaký takový seznam co mám v úvodu. Rovnou můžete připojit i cenovou kalkulaci jednotlivých dílů (těch co se dají koupit jako modul), abychom viděly jak to bude vypadat.
Při tom se ale snažte navrhnout takové řešení, aby bylo zajímavé pro širokou netechnickou veřejnost. Z toho důvodu je třeba zdůvodnit, proč jsou použity právě ty komponenty, které navrhujete a co uživateli přináší.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod PavelDC » stř 04. dub 2018 20:23:24

A co když dotyčný o 180° otočí driver?
Nebude to úplně stejná situace?
Celý fór je v tom, že deska by byla wifi Ready. Tudíž dotyčný může nebo nemusí, ale má tu možnost. A to je ta přidaná hodnota. Samozřejmě by byla osazená dvojřadou pinů a uživatel by si pouze koupil takovéto Raspi
http://rpishop.cz/rpi-zero-sady/684-ras ... eader.html (na řídící desku k zasunutí vzhůru nohama)
Pak přeci nepotřebuje pájku. A pokud se hned vedle řady pinů navrhne nějaká větší součástky tak by to špatně nasadit (otočit) ani nešlo.

Chápu tvůj postoj, jedna věc je kafrat a druhá věc makat. My jen kafráme.

Napadá mě, abych ti pomohl, že bych odzkoušel Raspi Zero/Orange Zero s Marlinem/Repetierem komunikaci s Arduinem přes USB piny.
Raspi nemám a Arduino Mega také ne. Jen UNO A jedno Orange Zero. Ale není problém objednat.

Ale problém je čas. V noci jsem přijel po 3 týdnech (za tři zase pryč) za rodinou. Práce na zahradě a kolem domu se sama neudělá, známe to všichni.

Edit: Rambo Einsy je taky Open Source (nebo?), takže stačí prostudovat datasheest. Když to zvolil Průša tak to musí být easy, tudíž nápojení Rasp Zero Plung&Play
Uživatelský avatar
PavelDC
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. úno 2017 12:08:11

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod PavelDC » stř 04. dub 2018 20:30:04

Uživatelský avatar
PavelDC
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. úno 2017 12:08:11

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod Sakul » stř 04. dub 2018 20:50:23

Na tu desku z odkazu jsem koukal a má právě ty vývody obráceně než bych potřeboval.
Ale protože jste mě nahlodali před chvílí jsem objednal Pi Zero W a mrknu na to co to umí a jestli by to nešlo nějak použít.

Trochu jsem koukal na zapojení toho konektoru 40p a nějak tam žádné USB nevidím. Nemáš někde nějaké bližší info, kde to tam má být?

Jinak co by mi pomohlo je upravení firmware Marlin na moji desku. V současnosti na Ramps-S, která má schodné mapování vývodů jako tato připravovaná elektronika. Bližší info ZDE.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod schusterj » čtv 05. dub 2018 22:18:21

Asi tam přímo USB nebude, když prodávají převodník.

https://www.modmypi.com/raspberry-pi/co ... ry-pi-zero
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod Sakul » čtv 05. dub 2018 23:13:35

Přesně tak, je tam jen UART. Na ten se píchnout můžu. Ale co s tím, když tam je teda ve finále jedno USB a to ještě tak blbě, že je prakticky nepoužitelné.
Už dnes je to tedy použitelné s elektronikou Ramps-S, do jejíhož konektoru Extend se to dá zapojit.
Takže zůstávám u původního záměru. RaspPi 3 + TFT displej, propojeno jedním USB kabelem. S možností připojit jakékoli další periferie (další tiskárny, další kamery). Pro koho to je drahé tak si to tam nedá, to je na rozhodnutí každého. Nicméně můžeme říct, že to bude WIFI, Bluetooth, USB, Ether, Touch, TFT a tak dále Ready.
Možná tam udělám možnost připojit nějaké OrangePi (nejspíš Zero), které mi prostě přijde mnohem lepší jak RaspPi Zero W.
Já jsem holt zastáncem modulových řešení, která poskytují výbornou variabilitu. Kdo nechce kabely má k dispozici Průšuv výtvor.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod schusterj » pát 06. dub 2018 18:35:23

S tím jenom souhlasím, kdo nikdy v elektronice a v návrhu nedělal, tak si to všechno představuje hodně jednoduše. Nápadů je plno, ale dát to do reálu je jiná věc. To modulové řešení je vždy lepší už jen při výměně vadného dílu-tedy modulu. Sám nemám rád desky co mají integrovaný drivery. Laik si těžko bude vadný driver měnit. Ale vytáhnout ho ze soklu a nasadit nový asi zvládne většina. A hlavně si každý dle financí může dál rozšiřoval a nebo to nechá prostě tak.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod PavelDC » ned 08. dub 2018 9:09:01

s tím USB máte bohužel pravdu. Nevím kde sem na to přišel.

Jasně že modulový systém má své výhody. A přesně tak sem to i myslel. Stačilo lépe číst.
Uživatelský avatar
PavelDC
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. úno 2017 12:08:11

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod Alex6K » sob 24. lis 2018 18:57:46

Jak to vypadá teď o několik měsíců pozdeji, dořešil jsi tam ty problémy nebo jak to nazvat. Je to asi blbá otázka, ale kdy to plánuješ dokončit. Na tuto desku už netrpělivě čekám.
Uživatelský avatar
Alex6K
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. črc 2018 19:12:27

Re: Sakul 3D v1.0

Příspěvekod Sakul » sob 24. lis 2018 19:16:25

Teď přes zimu bude konečně trochu času to snad dodělat. Ještě předtím musím vyřešit displej a pak už se na to vrhnu.
Vesměs žádné problémy nejsou, jen byly dohady co všechno a jak integrovat. V tuto chvíli již mám celkem jasnou představu.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Předchozí

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron