Stavba 3D tiskárny Rebel II

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » stř 24. led 2018 23:37:18

Jen drobnost k tomu ovládacímu knoflíku , mě už se xkrát stalo že na místo potvrzení jsem sice potvrdil, ale řádek níže nebo výše. Ten encoder je fakt dobrý třeba u joysticku na simulátorech kde to tlačítko mám třeba jako reset trymu výškovky , kde my to osu nastavý do středu, ale tady mě to dříve či později donutí odpájet microspínač z enkoderu a napojit si ho na "externí" microspínač bokem jen jako takový "Enter" tlačítko. :idea:
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Sakul » čtv 25. led 2018 1:17:39

Taky už se mi to několikrát stalo, že jsem si potvrdil volbu o řádek vedle. Nicméně je možno snížit citlivost toho encoderu a poté co jsem tak učinil jsem nezaznamenal problém.
Mám pocit, že je to položka: UI_DYNAMIC_ENCODER_SPEED musí se vypnout, defaultně je zapnutá. U Marlinu to je mám pocit, také, ale nevím jak se to tam menuje. Ale pokud se člověk mrkne určitě to jde snadno najít.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1743
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » čtv 25. led 2018 19:05:38

Sakul píše:Taky už se mi to několikrát stalo, že jsem si potvrdil volbu o řádek vedle. Nicméně je možno snížit citlivost toho encoderu a poté co jsem tak učinil jsem nezaznamenal problém.
Mám pocit, že je to položka: UI_DYNAMIC_ENCODER_SPEED musí se vypnout, defaultně je zapnutá. U Marlinu to je mám pocit, také, ale nevím jak se to tam menuje. Ale pokud se člověk mrkne určitě to jde snadno najít.


Mám tam "#define UI_ENCODER_SPEED 2" mám tedy na místo čísla dvě dát číslo nula ?
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Sakul » čtv 25. led 2018 19:48:44

No nevím co máš za firmware. Tato hodnota co jsem uvedl je z Repetieru a tam se to zapíná nebo vypíná. Nicméně to zkus a uvidíš co to udělá.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1743
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » pát 26. led 2018 16:20:08

Sakul píše:No nevím co máš za firmware. Tato hodnota co jsem uvedl je z Repetieru a tam se to zapíná nebo vypíná. Nicméně to zkus a uvidíš co to udělá.


Tak jsem to našel o trochu níže v mém Repetieru ve znění "UI_DYNAMIC_ENCODER_SPEED 1" takže sem přepsat na nulu že?
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Sakul » pát 26. led 2018 16:32:05

Ano to by mělo být ono. Je třeba to udělat v souboru Configuration.h
A ještě je tam položka UI_SPEEDDEPENDENT_POSITIONING a ta by na to také mohla mít vliv. Už si přesně nepamatuju která to přesně byla. Je třeba to otestovat.
A určitě na to má vliv položka UI_ENCODER_SPEED (tam mám nastaveno UI_ENCODER_SPEED 2 na Slowest)
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1743
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » ned 28. led 2018 18:11:51

Sakul píše:Ano to by mělo být ono. Je třeba to udělat v souboru Configuration.h
A ještě je tam položka UI_SPEEDDEPENDENT_POSITIONING a ta by na to také mohla mít vliv. Už si přesně nepamatuju která to přesně byla. Je třeba to otestovat.
A určitě na to má vliv položka UI_ENCODER_SPEED (tam mám nastaveno UI_ENCODER_SPEED 2 na Slowest)


Dík

Radši si počkám na tvůj Firmware a přepíšu jen epromku s mím nastavením, tam se to snad neukládá.
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » pon 29. led 2018 13:04:26

Ahoj
Prosímtě jaký rozměr toho "organizéru"kabelů používáš a kde kupuješ.(myslím ten plastový "baznecht" co drží kabely pohromadě)
Na první tiskárnu jsem kupoval v kamenném obchodě , ale už to nemají a prý ani nebude.
Na netu jsem našel toto, ale nerad vymýšlím vymyšlené .
https://vmshop.cz/CM-WR1210-01/gembird-cable-organizer-spiral
Dík
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Sakul » pon 29. led 2018 19:58:12

To je v podstatě ono, jen je to asi moc velké 12mm je na tiskárnu hodně. Já používám ten nejmenší jak jsem dával na koncák osy Z je 4mm a ta od extruderu je buď 8 nebo 10mm. Už nevím. Kupoval jsem to v číně a není to na tom napsané.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1743
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » stř 31. led 2018 8:50:06

Tak řeším další problém, od čínanů mě došly trapézáky a jsou krásně obrobené , tedy na pohled, ale horší je to s přesností, matice mají vůly v ose trapézáku(odhadem 0,08-0,12mm) , takže bych mohl jednoduše koupit toto:https://www.ebay.com/itm/T8-Lead-Screw-Anti-Backlash-Nut-For-2mm-8mm-Trapezoidal-Rod-3D-Printer-Shaft/322300380923?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D44039%26meid%3Dbc58b557d5f44d2fa378301d89a71b9c%26pid%3D100005%26rk%3D5%26rkt%3D6%26sd%3D232438424451%26itm%3D322300380923&_trksid=p2047675.c100005.m1851

Ale to budu jednak muset upravit plastové díly co drží TR matice, a zároveň se mě budou trapézáky stále zbytečně opotřebovávat tlakem pružiny. Napadá mě jedině upravit plastové díly tak abych tam mohl namontovat matice z obou stran a jednu mít stavitelnou otočně v upevňovacích otvorech, tedy ze čtyř otvorů v matici udělat na otočném stole drážky aby se dala vymezit proti sobě vůle.
Neřešili jste to někdo?

U mého velkého Rebela mám přesnější matice a také váha celé osy X je taková že tam vůli řešit tak nemusím.
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod neilz » stř 31. led 2018 13:37:49

ta vule je tam uplne vpohode, bez ni by to ani nefungovalo a tyhle matice na tiskarnu NEPATRI i kdyz je das spravne, pouzij klasicke bez priziny
Uživatelský avatar
neilz
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 19. srp 2017 16:58:32

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » stř 31. led 2018 13:59:08

neilz píše:ta vule je tam uplne vpohode, bez ni by to ani nefungovalo a tyhle matice na tiskarnu NEPATRI i kdyz je das spravne, pouzij klasicke bez priziny

V pohodě, když ta vůle je v podstatě velikost jedné vrstvy? U panáčků to nevadí, ale chceme tisknout na rozměr ne? Ono s těma ověřenejma je to dost široký pojem , mě se líbí nejvíce právě Rebel 2 . Ale jak čtu fora tak jsou lidi co by se klidně pohádaly o tom jak má Průša nejlepší tiskárny. A já jeho tiskárně neřeknu jinak než "závitovky" co jsou konctruovány pro nejlevnější cenu při výrobě. I Rebel 2 se stále vyvíjí a pokud toto řešení zlepší výsledek a nebudu na ceně kuličkového šroubu tak bych do toho šel.
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod neilz » stř 31. led 2018 14:24:53

je rozdil mezi radialni a axialni vuli, do stran se hybe kazda trapezova matice a jak sem rekl vejs, vymezovaci trapezove matice na Z osu NEPATRI
Uživatelský avatar
neilz
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 19. srp 2017 16:58:32

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » stř 31. led 2018 14:43:58

neilz píše:je rozdil mezi radialni a axialni vuli, do stran se hybe kazda trapezova matice a jak sem rekl vejs, vymezovaci trapezove matice na Z osu NEPATRI


Samozřejmě "do strany" radiální vůle je daleko větší , ta nás ale nezajímá od toho je lineálrní vedení os, ta axiální v ose nahoru a dolů(Z) je důležitá a pro funkčnost musí být, jen v toleranci , ale opravdu se nechci dohadovat co je to či ono. Jde my o zlepšení , nemám rád černobílé názory , člověk se stále učí a pokud stím nemáž konkrétní zkušenost je to jen bezvýznamné dohadování. Kupa lidí koupila čínskou tiskárnu pak ji kompletně přestavěla a ted říkají že ta a ta je dobrá ...
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » pát 02. úno 2018 12:30:17

Díky této fotce : http://www.forum.sakul.cz/download/file.php?id=393&mode=view
Jsem si uvědomil konctrukční nedostatek Rebela s osou X , kde se může lehce stát to, že po čase se tiskárna zkroutí a to tak že jak napínáte řemínek osy X tak se můžou vodící tyče více zasunout do postranních plastových dílů a tím se změní geometrie tiskárny. Dalo by se to pořešit asi různě, od navrtání malého otvoru a zalití z druhé strany například epoxidovým lepidlem až po změnu dílu například na pravé straně jak to má autor na foto , tedy doufám že to má na tento účel a nedrží to jen napínák kladky :-)
Předpokládám že to má do levého dílu kde je upevněn motor X osy naraženo až na doraz a na pravé straně si tu vzdálenost seřizuje pomocí šroubů, s tím že řemínek už nic neudělá , protože se levý ani pravý díl zkrátka nemůžou více přiblížit.
Někdo mu tam cosi kritizuje , ale toto vylepšení už nevzpomíná.

Zde vlákno:http://www.forum.sakul.cz/viewtopic.php?f=12&t=1017&start=21
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod cvrkcvrk » stř 07. úno 2018 20:40:49

ahoj,

především děkuji za super návod jak na to, jako začátečník, který už nad stavbou přemýšlí skoro 2 roky, jsem přesně za takový návod vděčný. Angličtinou moc nevládnu a to bylo asi to hlavní co mě doposud od stavby tak nějak odrazovalo, že narazím na něco, co nebudu schpen vyřešit a nebudu se mít kde poradit. Dokoukám ještě asi 4 videa a vrhnu se po hlavě dolu.

Zatím tápu v pár věcech na které bych se chtěl zeptat.

U žluťásku nakupuji už nějakou dobu a našel jsem si celou sadu, která obsahuje arduino mega, displej 12864, všechny ty propojky a kábliky, ramps 1.4, jediný rozdíl od návodu je driver motoru. V sadě je A4988 a tak bych se chtěl zeptat, jaký je rozdíl od doporučených DRV8825 a co by mě čekalo kdybych tuto položku nedodržel. Nějak jednoduše popsat co by se změnilo v nastavení?

Druhá věc co moc nechápu je popis a rozdělení motorů. V návodu mi to přijde dost chaotické a chápu, že je to jen orientační, ale proč třeba motor pro pravou osu Z a levou osu Z je jiný? Když jsem si dohledal údaje o motorech, tak vlastně uvedené motory jsou naprosto stejné, jediná věc kterou se liší je délka kabeláže. O to tedy jde? Asi jsem si právě odpověděl sám co? na co mít kilometry zbytečných kabelů, že? AHA

Pak bych se chtěl zeptat na nějakou orientační dobu dodání plastových dílů, když bych se tedy rozhodl do toho jít. Jestli je tedy seznam kompletní a pomalu si mohu ostatní komponenty začít objednávat? Jak říkám, videa jsem ještě nedokoukal.

díky předem za info...
Motorky, ženský a chlast...
Uživatelský avatar
cvrkcvrk
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 07. úno 2018 13:10:43

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Joskapilot » stř 07. úno 2018 21:03:18

cvrkcvrk píše:ahoj,

především děkuji za super návod jak na to, jako začátečník, který už nad stavbou přemýšlí skoro 2 roky, jsem přesně za takový návod vděčný. Angličtinou moc nevládnu a to bylo asi to hlavní co mě doposud od stavby tak nějak odrazovalo, že narazím na něco, co nebudu schpen vyřešit a nebudu se mít kde poradit. Dokoukám ještě asi 4 videa a vrhnu se po hlavě dolu.

Zatím tápu v pár věcech na které bych se chtěl zeptat.

U žluťásku nakupuji už nějakou dobu a našel jsem si celou sadu, která obsahuje arduino mega, displej 12864, všechny ty propojky a kábliky, ramps 1.4, jediný rozdíl od návodu je driver motoru. V sadě je A4988 a tak bych se chtěl zeptat, jaký je rozdíl od doporučených DRV8825 a co by mě čekalo kdybych tuto položku nedodržel. Nějak jednoduše popsat co by se změnilo v nastavení?

Druhá věc co moc nechápu je popis a rozdělení motorů. V návodu mi to přijde dost chaotické a chápu, že je to jen orientační, ale proč třeba motor pro pravou osu Z a levou osu Z je jiný? Když jsem si dohledal údaje o motorech, tak vlastně uvedené motory jsou naprosto stejné, jediná věc kterou se liší je délka kabeláže. O to tedy jde? Asi jsem si právě odpověděl sám co? na co mít kilometry zbytečných kabelů, že? AHA

Pak bych se chtěl zeptat na nějakou orientační dobu dodání plastových dílů, když bych se tedy rozhodl do toho jít. Jestli je tedy seznam kompletní a pomalu si mohu ostatní komponenty začít objednávat? Jak říkám, videa jsem ještě nedokoukal.

díky předem za info...


Tento driver je teoreticky jedno jaký si tam dáš, jen změníš výpočet na místo 32mikrokroků budeš počítat s tím co má tento, to že bude tiskárna hlučnější bych také oželil, ale proč bych to nedělal je spíše proto, protože se tiskárna v ruzných nastavení programu na tvorbu G-kodu může chovat jinak a tady je asi největší plus v tom že každý udělá prakticky stejnou tiskárnu a problém při tisku co bude někdo řešit zde se bude týkat vlastně všech co dodrželi řekněme "páteř" tiskárny.
Takže ušetříš možná pár korun ale naděláš si daleko větší problémy do budoucna. A pokud si snimy sám neporadíš , tak budeš mít tiskárnu co ti je k ničemu, protože ji neumíš nastavit....
(je samozřejmě více info o tomto driveru, tuším že se montuje obráceně s pohledu štelovacího trymu, ale to najdeš na netu po zadání jeho označení včetně kolik má microkroků na otáčku při jakém nastavení propojek pod driverem,motory možná matou, protože rozpis má Sakul na ty silnější ale na videu použil na Z osu ty menší - slabší, osobně tam dám ty silnější, to je určitě jedno které použiješ, jen musíš počítat s jejich rozdílnou délkou)
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Sakul » stř 07. úno 2018 22:23:44

Tento driver A4988 má maximální počet mikrokroků 16. A abych se přiznal mám tento driver radši než DRV8825. Ale ve své podstatě je to zcela šumák zda ho použiješ. Jak už zaznělo v minulém příspěvku je jen třeba přepočítat hodnoty do firmware právě pro 16 mikrokroků místo 32. Jsem sliboval, že dám k dispozici tu tabulku co to počítá, takže ji přidám do mého prvního příspěvku na konec pod videa.
Nicméně mnohem důležitější je správné nastavení proudového omezení driveru. To rozhodně podle návodu nebude sedět a je nutno se podívat přímo do datasheetu driveru A4988 jak se přesně přepočítává referenční napětí na proud. Je tam jiný vzorec.
K tomu rozdělení motorů. Opravdu je to jen z důvodu různých délek drátů. Pokud někdo nemá možnost si tu kabeláž zkrátit jsou toho tam pak strašné chuchvalce.
K době dodání těch plastových dílů. Běžně jsem schopen je poslat do týdne.

Co se týká seznamu dílů, tak by měl být snad komplet, pokud jsem něco zapomněl, tak doplňuji. Nicméně co se týká šroubů (spojovacího materiálu), tak tam to asi komplet není a je třeba se mrknout na videa, kde vždy říkám jaké používám šrouby a případné alternativy. Stejně tak pokud je tam uveden počet kusů je jen orientační a rozhodně doporučuji pořídit šroubů a matic více.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1743
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod cvrkcvrk » ned 11. úno 2018 15:42:11

ahoj,
další všetečná otázka: tentokrát k řemenu a řemenici.

Pochopil jsem, jak se spočítají kroky na 1mm (znamená to doslova, že je potřeba 160 kroků motoru, aby se řemen pohnul o 1mm?) dle tabulky a co ty jednotlivé hodnoty znamenají a kde je vezmu. Potřeboval bych spíš vysvětlit trochu teorie, abych do toho lépe viděl. Záleží na tom výsledném údaji nějak extrémně? Jako že by třeba neměl přesáhnout nějakou maximální nebo minimální hodnotu? Nebo je to jen údaj pro správnou funkci posuvu? Řemenici GT2,5 mají snad jen v tom jednom uvedeném obchodě a zrovna vyprodáno. Tak přemýšlím, když už tu padlo a podle tabulky je výsledek stejný, že od žluťásku vezmu GT2 s 20 zuby. Taky je to o ceně, místo 600,- za dvě sady to pak vyjde na třetinu.

Druhá otázka je ke stolku pro vyhřívanou podložku. Ve videu používáš hliníkový a odkaz na díl je nějaký sklolaminát. Nemám žádné obecné povědomí o mechanických vlastnostech těchto dvou materiálů, jen jsem na to narazil jako na nesrovnalost a je mi jasné, že na funkci živočicháře to vliv mít nebude. Jen bych se chtěl zeptat, kde sehnat ten hliník, jestli se vůbec ještě dá. Protože zase jediný co jsem našel je tady https://www.clexpert.cz/3dtisk/prisluse ... lek-rebel2 a opět vyprodáno.

díky
Motorky, ženský a chlast...
Uživatelský avatar
cvrkcvrk
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 07. úno 2018 13:10:43

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod Sakul » ned 11. úno 2018 17:02:30

Takže k těm řemenům a řemenicím. Je pravda, že T2,5 se trochu hůře shání, ale i v číně se nechá celkem snadno sehnat. Já to tam také kupoval. Nicméně GT2 je asi nejrozšířenější a klidně ho lze použít. Protože je menší je potřeba (je lepší) použít větší řemenici s 20ti zuby.
K těm výpočtům. Tak trocha té základní teorie je ZDE. A pro další informace jde použít Google.
Jinak ty hodnoty musí být spočítány naprosto přesně. Může se dokonce stát, že díky nepřesné čínské výrobě řemenic, nebudou výpočty přesné a bude nutné dodatečně provést nějaké korekce. Tyto výpočty převádí virtuální rozměr objektu do reálného světa a pokud bude výpočet chybný bude i chybná velikost objektu.

K té podložce. Opět je možno pořídit různé. Jsou tady i její výkresy, takže je možno si ji i sám vyrobit nebo nechat někým vyrobit z libovolného vhodného materiálu. Prodává to i číňan, ale tam je problém, že prodává klon pro Průšu i3 a ta má jen 3 držáky ložisek. Ale i když se pohledá nechá se sehnat něco kompatibilního. Problém je jen v tom, že i číňan má hliníkové věci docela drahé. Možná by nějaké stolky udělal i René Štika na kterého je odkaz v prvním příspěvku nebo prvním videu.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1743
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stavba 3D tiskárny Rebel II

Příspěvekod cvrkcvrk » ned 11. úno 2018 18:16:27

ok tak teorii jsem si přečetl a je mi to podle toho jasný, nicméně šlo mi taky o to co na to motory. Ale asi jim je to fuk jestli se musí na 1mm otočit 1 dokola nebo 6 krát, podle toho co píšou u osy Z.
U podložky je tedy jedno z jakého bude materiálu? Žádné životní zkušenosti, které by řekly sklolaminát nebrat a raději si to nechat vyřezat z nerezu? Nebo nejlepší je hliník? Co vy na to lidi?
Motorky, ženský a chlast...
Uživatelský avatar
cvrkcvrk
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 07. úno 2018 13:10:43

PředchozíDalší

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník

cron