Test ANYCUBIC i3 MEGA

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » pon 04. bře 2019 15:00:51

Ahojky.
Pro jistotu jsem dal tisknout - znovu defaultni sovicky. A ty jedou bez problemu.
MYslim, ze se to zadani musi v necem rozchazet ....
Pokusim se hledat a ozvu se ...

Jo a diky za pomoc
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » pon 04. bře 2019 16:05:09

Tak nechci to zakriknout - ale po nahrani na jinou SD zatim tisknu Lodku.
Zatim to vypada na trivialni spatnou originalni SD. No kdyby to bylo tim, tak jsem stastny!!!!

Diky za snahu. A urcite se tu budu objevovat s otazkami i praxi :-) (treba kdyz to nedopadne :-) )
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » úte 05. bře 2019 0:12:27

Zvetsena lod (150%) vysla dobre. Co dobre - fantasticky. Oblouky, most, vrstvy na boku ...fakt jsem nadseny ... mam poprad v hlave ruzna videa s problemtickymi vytisky ... a tady to co mam je o level jinde
Dal bych i foto, ale je to bily filament a bojim se, ze tam zadne podrobnosti videt nebudou. Treba zitra dam...
Jeste jednou diky Sakulovi za pomoc. Ono nejde o to, aby nekdo kdo pomaha treba odhalil problem. Ale ponouka to kazdeho premyslet variabilne a pak se reseni najde ....
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod vasilreg » úte 05. bře 2019 15:19:44

Po delší odmlce zdravím s pár zkušenostmi s tiskárnou.
Nejprve k dotazu na Onshape. Jsem s ním vcelku spokojený, neboť po pár videích z YT jsem byl schopen namodelovat i poněkud složitější modely (profilované rameno bagru, oboustranně profilované čelo sklápěčky, krabička s výstupky, osazením a funkčními zámky). Nicméně nic jiného jsem nezkoušel, takže nemohu porovnat, jak by to bylo u ostatních programů. Vyhovuje mi i jeho cloudové řešení, kdy mohu na modelech pracovat na jakémkoli PC s přístupem na internet. Jako slicer používám CURA 3.6 přímo od Ultimakeru a zatím spokojenost.
U vlastního tisku bojuji s přilnavostí k podložce. Štěstí začátečníka mne opustilo hned při druhém tisku, kdy jsem tiskárnu přemístil na její budoucí působiště a preventivně ji znovu zleveloval. Od té doby laboruji s výškou trysky od podložky a ošetřením podložky před tiskem. Okena moc nepomohla, spíše mi přijde, že je to horší než lepší. Nakonec jsem to prozatím vyřešil nanášením Koresu. Chystám se vyzkoušet IPA a nebo zakoupit podložku Buildtak BT08 X 08, která by měla bez problému zvládat i PETG. Prozatím stále tisknu z bílého PLA dodaného s tiskárnou (možná je problém i to, že jej mám již pomalu dva měsíce na stojanu u tiskárny a vzdušná vlhkost si vybírá svou daň).
Upgradů mám v plánu více (zdroj, drivery, mosfety, větráky, tepelnou izolaci podložky, použití tenčího bowdenu, atd.), ale teprve chodí součástky, takže to chci udělat až všechno najednou. Za čas poreferuji o provedených změnách a zkušenostech s nimi.
Tisknu opravdu jen málo a tiskárnu mám hlavně proto, že mne baví objevovat, jak to všechno dohromady vlastně funguje. Ani mé nároky na kvalitu nejsou nijak závratné (myšleno když se vinou neustálého experimentování s nastavením ne vše povede na 100% díl stejně využiju a poučím se pro příště), takže mi tiskárna vcelku vyhovuje, ale člověku, který by chtěl jenom tisknout a ne pořád něco ladit a tunit bych ji již dnes spíše nedoporučil.
Přílohy
IMG_20190217_175803.jpg
IMG_20190302_193606.jpg
IMG_20190303_191216.jpg
Uživatelský avatar
vasilreg
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. led 2019 9:40:03

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » čtv 07. bře 2019 17:29:25

Na tiskárně se nic nemusí ladit. Vyměň drivery za TMC2208, nahraj nový firmvare a tiskni. Udělej si tiskové profily a už nemusíš nic ladit. Já mám momentálně tiskárny čtyři a jsem zvyklý zadat přes Repetier server tisk a už si toho nevšimnu.
Mám samozřejmě udělaný profily pro různé materiály.Já používám S3D a max spokojenost. Ber to tak, že když si koupíš u nás hotového Rebela za 16 tis, tak do něj musíš nasypat dalších 5tis aby byl použitelný. Anycubic stojí 6tis, tak se vyplatí zainvestovat 22 dolarů za drivery a máš vystaráno......
Přílohy
IMG_2711.JPG
Moje tiskové království. Všechny připojené na server.
IMG_2709.JPG
Ukázka tisku i3 mega. Materiál no name PLA
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » ned 10. bře 2019 19:42:49

Hi
Uz jste nekdo zkouseli ten PETG?
Popr. s jakym vysledkem a jakym nastavenim?

Diky
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod vasilreg » pon 11. bře 2019 8:35:34

Tento týden očekávám poslední várku dílů pro upgrade a o víkendu se chystám to všechno namontovat a začít zkoušet i materiály náročnější na teplotu podložky tj. i PETG. Až budu mít nějaké ucelenější výsledky, tak to sem hodím.
Uživatelský avatar
vasilreg
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. led 2019 9:40:03

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » pon 11. bře 2019 16:20:22

SKvele, to me zajima (PETG).

A protoze v Cure (potazmo jinych slicerech) delam prvne, vznesl bych jedenskoro laicky dotaz:
Lze v CUre (atd.) editova tzn. je mozne napr. nastavit, ze do g-codu se nahraje misto
vsech treba 400 vrstev jen poslednich 60?
Vcera mi totiz vypnul proud ve 2/3 Eiffelovky. Tak bych ji rad jen dotiskl a slepil ....
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » pon 11. bře 2019 19:03:56

To vasilreg:
Teplota podložky na PETg stačí 80 až 85°C.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod vasilreg » stř 13. bře 2019 13:47:02

To schusterj: díky za info, ty teploty už mám také načtené, ale právě proto, že se mi při testování u teplot nad 80 zdály už celkem teplé propojovací kablíky k podložce (a nechtěl jsem trápit MOSFETy na desce), čekal jsem s tiskem PETG na to až doplním externí MOSFETy a vyměním kabely za silnější průřez. No a když už to budu dělat, tak rovnou vyměním i zdroj za 360W (mám tu zrovna jeden nevyužitý z jiných projektů), větráky, drivery a možná stihne přijít ještě něco dalšího od soudruhů z východu. Nejhorší je, že tiskárnu mám na chalupě 150km daleko a tak mohu laborovat pouze velmi omezeně :-(. Snad ji po ztišení manželka vezme na milost.
Uživatelský avatar
vasilreg
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. led 2019 9:40:03

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » stř 13. bře 2019 21:49:49

Když osadíš ventilátory Noctua a drivery TMC2208, nejde slyšet a můžeš koukat vedle tiskárny na telku. Vyzkoušené :)
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » sob 16. bře 2019 21:03:40

zdravim all.
Tak odpovedi na CURU jsem se nedockal, ale nic jsem nenasel, tak jsem si odvodil, ze asi ne (ve Slice3u jsem nasel prikaz uoravit objekt, ale take to asi neni ono). Takze to bohuzel jsiti FUsion360. Je to skoda. Prislo mi logicke oriznout X vrstev a dotisknout jen neco ....
Presto bych si dovolil dalsi otazku na Vasi praxi - jak casto podstupujete leveling (jinymi slovy - jak brzo se Vam to rozhasi)? Pro kazdy tisk? Po 5? Po 10? ....
A jeste z praxe - Predpokladam, ze pokud chci dobre detaily, je optimalni snizit rychlost. Je nejaka hranice, kdy uz to nema cenu? AI3M ma 60. Kdyz jsem delal synovi nejakou medaili hodil jsem tam 45 (tedy zrovna se to tiskne :-) )
Jakou mate praxi s rychlostmi tisku? Nebo i jemnejsi vei nechavate na 60mm/s?

A jeste pridam vyficurku, ktera se mi zalibila a je fakt sikovna pro naradi od AI3M.
Přílohy
naradi AI3M.jpg
naradi AI3M
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod schusterj » sob 16. bře 2019 21:17:41

Anycubic 60mm/s, leveling občas, jen když se mi nezdá první vrstva.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod Sakul » sob 16. bře 2019 22:07:51

Tak já ladím podložku jen pokud udělám nějaké změny, že třeba měním kabel a celé to rozeberu. Jinak běžně jednou seřídím a pak už na to nešahám. Ale to záleží od typu tiskárny a její konstrukce. Používám hlavně Rebela a tam to nastavím a třeba po roce, když měním kabel k podložce musím zase seřídit, ale né kvůli tomu, že by se to snad samo rozladilo.
Jinak já netisknu designové věci vůbec, takže mě až tak nezajímá kvalita povrchu, ale spíše mechanické vlastnosti. Pro PLA tisknu běžně 80,pro ABS 60. Rychlosti nijak v závislosti na kvalitě tisku neupravuju. Najdu kompromis v rychlosti a kvalitě a tak to nechám. Pokud chci třeba něco kvalitnějšího (třeba tisk fotky) tisknu s menší výškou vrstvy (typicky 0,1mm). Jinak běžně 0,2mm. Používám trysky 0,3-0,4mm.
Jinak to rozdělení objektu je možné v Repetier Hostu, ale řeže to přímo STL a takto rozříznutý objekt to pak slicuje. V životě jsem to nepoužil. V Cuře jsou nějaké scripty, tak třeba přes ně opět nikdy jsem nedělal. Holt musíš vybádat. Jinak objekty (STL) se nechají lehce modifikovat v programu 3D Builder jež je součástí Win10. Ten používám celkem často. Ale zase objekt jsem nikdy neděli s tím že bych ho pak lepil.
Právě jsem to zkusil v Slicer Prusa Edition a ten to přímo umí přes položku Cut. Jen zadáš v jaké vrstvě to má říznout a objekt rozdělí na 2.
Přílohy
2019-03-16.png
Říznutý objek ve sliceru
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » sob 16. bře 2019 23:26:29

Diky za info obema.
Mrknu na to ....
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod vasilreg » pon 18. bře 2019 11:03:48

Zdravím, bohužel jsem se na chalupu nakonec nedostal, takže nemám žádné nové praktické postřehy, ale když už jste tu narazili na výšku vrstvy, měl bych následující dotazy:
1) využíváte někdo jinou výšku pro první vrstvu (dávalo by mi smysl použít např. 0,2mm pro tisk 0,1mm aby první vrstva lépe držela)?
2) máte někdo zkušenosti s vlivem výšky vrstvy na mechanické vlastnosti (pohledová stránka věci je jasná) tj. je dle očekávání s nižší vrstvou i větší pevnost, nebo to takto neplatí?
3) používáte někdo pro tisk větších konstrukčních dílů vyšší vrstvu než 0,2mm (zkrátí se tím čas tisku, ale má to pak ještě nějakou pevnost)?
Uživatelský avatar
vasilreg
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31. led 2019 9:40:03

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod Sakul » pon 18. bře 2019 14:06:04

1: Používám jen pokud tisknu něco výškou vrstvy 0,1 a menší. Pak dávám první vrstvu 0,2.
2: Platí u ABS. Tam platí, že i menší průměr trysky má vliv na pevnost. Dám příklad co se mi osvědčil z praxe. Pokud tisknu tryskou 0,3 výšku vrstvy 0,2 většinou je výtisk ok a nepraskne po vrstvách. Při stejném nastavení jen s tryskou 0,4 praská celkem pravidelně. Ale toto vše záleží i na ostatních parametrech a nedá se to vztáhnout pouze na tyto 2.
3: U materiálů PLA nebo PETg to na pevnost až takový vliv nemá. Běžně jsem tiskával 0,3mm na trysce 0,4.

Na pevnost má obrovský vliv zvolená výplň. A tím nemyslí procenta výplně, ale jejich druh (provedení). Pro každé použití se musí volit vhodná výplň.

Nicméně jak jsem psal, nedá se to vztáhnout jen na tyto 2 parametry. Vždy záleží na konkrétní tiskárně a zbylých asi 150 parametrech tisku. To co funguje jednomu, zde nebude fungovat druhému. To je bohužel fakt 3D tisku a neexistuje univerzální nastavení, které by bylo funkční vždy.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » sob 23. bře 2019 23:57:21

Zdravim,
pres tyden mam malo casu na tisk. Takze se k tiskarne slusne dostanu az o vikendu. Oprava Eiffelovky tedy jeste neprobehla.

Add vasilreg - JA s prilnavosti problem nemam. Asi pri 4 tisku to zacalo zlobit a povolovat. Od te doby jsem zacal pred tiskem
Ultrabase podlozku odmastovat lihem a je klid (v soucasne okene uz lih neni zadny). Zadne lepidlo, pasku apod zatim netreba. Ten povrch je fakt dobry

Ale hrozne me stvalo, jak neni poradne videt na tisk.
A tak jsem si pomoci LEDpasky a Thingiverse udelal toto - viz foto
A jak je to jednoduche, tak je to ucinne :-) (tak snad to tu pro VAs neni moc primitivni :-)

a jeste P.S.: V nejakem videu jsem videl toto: predstavte si ... ne jinak (4 pokus o popis :-) vsechny dopadly tak hrozne tak nevim... koule s protilehlymy promacklinami ve tvaru C (jako kdyz chcete udelat z prstu Palec a ukazovacek na P i L ruce retez, ale prsta nesevrete. Ta kulicka se pak neustale pohybuje... syn ji po mne porad chce a ja ji nemohu nikde najit. Netusite nekdo podle meho mene nez chabeho popisu oc jde a kde bych ji nasel?
Přílohy
IMG_20190323_223816363.jpg
Osvetleni
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » ned 24. bře 2019 22:23:21

To Sakul:
Tak ten SLic3r fakt "reze" skvele. Chvili jsem tam sice zapasil s ovladanim - protoze jsem zmensoval uz puvodni tisk, tak jsem potreboval i tady zmensit vse v pomerech a to mi dalo zabrat (neni to tak logicke a ja nezmensoval v %, ale svazane velikosti jedne osy :-) v % to bylo 81,66666666666666666666666667 :-))
Ale Cut je hotov. A po riznuti lze jeden nebo druho orez exportovat znovu do *.stl
Diky
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » pát 29. bře 2019 16:20:10

Jen tak ťuknu - s tím PETG nějake nove zkušenosti?
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

Re: Test ANYCUBIC i3 MEGA

Příspěvekod MikikBlock » ned 31. bře 2019 14:22:46

A jeste jeden tukes - vsude ctu upozorneni jak jsou PLA i PETG hygroskopicke.
Jako filament je to jasne. Jak je to ale s vytisky? PETG by nemel, kdyz je odolny i castecne kyselinam a zsadam. Ale PLA?
Je mozne je namacet? Nebo jen prelakovat a nevlhcit?
Uživatelský avatar
MikikBlock
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 23
Věk: 59
Registrován: pát 01. bře 2019 11:52:54

PředchozíDalší

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků