REBEL II , problém extruderu?

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

REBEL II , problém extruderu?

Příspěvekod schusterj » pon 07. led 2019 21:56:43

Zdravím, tak se mi stalo co jsem nechtěl. Jeden známý se dozvěděl, že stavím 3D tiskárny a donesl mi tiskárnu Rebel II. Vytáhl ji někde po třech letech ze sklepa a chtěl ji rozchodit. Nejprve jsem se zhrozil, co to přitáhl. Byla hrozně odfušovaně vytisknutá, všechno zkřehlí, malý vyplně...no prostě fuj.Tak jsem sehnal na netu nějakou verzi V33 a všechny díly přetiskl. No a pak to přišlo, pokusit se to dostat do chodu. No a dělá to pořád tohle co je na foto. Nejprve to začne dobře tisknout a pak to přestane pomalu tlačit filament. Nevím jestli to prokluzuje nebo se přispává tryska nebo ....nevím co. Já mám na všech třech tiskárnách Titan Aero, tak jsem zvyklej zadat tisk a jít pryč a víc se nestarat, ale u týhle tiskárny se musí chodit snad po špičkách jak to tady pořád čtu nebo co.....Protože Rebela nemám a nikdy bych ho nechtěl tak se ptám co to může zapříčinit? Dělá to vždy když začnu tisknout od začátku a pořád se to opakuje...
Přílohy
IMG_2599.JPG
IMG_2598.JPG
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: REBEL II , problém extruderu?

Příspěvekod schusterj » úte 08. led 2019 0:08:19

Vyřešeno. Tak jsem k tomu dostal ještě dva nový hotendy, už nějaký nový verze tak jsem ho vyměnil a už to dokonce tiskne. Ještě mu vyměním ty hrozný závitový tyče za trapézy a dám pom matice. Nakonfiguruji nový fw a snad to bude dobrý.
Na tom tisku jde vidět co ty závitovky dělají. Ještě by to chtělo vyměnit ten zdroj 240W za alespoň 360W. Ale to už je na dohodě.....
Přílohy
IMG_2600.JPG
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: REBEL II , problém extruderu?

Příspěvekod Sakul » úte 08. led 2019 1:45:39

Todle je většinou problém HotEndu. Já mám na starém Rebelu II HE od 3draty (celokov) a ten má prostě problém s PLA, které ho celkem pravidelně ucpává (kromě Gembirdu ten nikdy). Na novějším už mám hybrida ReblMod a ten je naprosto v pohodě. Tiskne zatím bez jediného problému.
Ono není ani tak problém v Rebelu, ten je dle mě navržen naprosto perfektně a za tu dobu je odladěn, ale spíše v tom, že to kdekdo zplácá z čehokoli a pak to takhle vypadá. Pokud se Rebel osadí špičkovými komponenty není problém.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: REBEL II , problém extruderu?

Příspěvekod schusterj » úte 08. led 2019 17:22:36

No něco na tom bude. Jen bych asi řešil jinak spoje profilů jen z plastu, dal bych kovové úhelníky. Ty jsou použity jen na osu Z, to si myslím je málo. Dále ty závitové tyče není také žádná výhra.
Se zdrojem 240W vytopit podložku na 110 stupňů je taky horor. Nemám rád, když ty spínané zdroje jedou nadoraz. U poslední tiskárny co jsem stavěl jsem použil 400W zdroj, samozřejmě značkový Mean Well, nejde tam slyšet ventilátor a ani nějak nemá potřebu jed na plný výkon. Možnost porovnání čínských zdrojů se značkovými už jsem měl, je to katastrofa. Navíc na propojování používám modelářské silikonové kablíky pro velké proudové zatížení.
Tak bych to asi shrnul. Rebel určitě nebude špatná tiskárna, ale určitě bych zpevnil konstrukci, vyměnil zdroj, vyhodil závitovky a dal rozumnou desku elektroniky.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: REBEL II , problém extruderu?

Příspěvekod Sakul » úte 08. led 2019 17:46:52

No a přesně proto vznikl Rebel-S. Jako volitelnou variantu je možno pořídit všechny spojovací díly rámu v kovové variantě + kovový držák motoru Y a stolek. Viz odkaz v úvodním příspěvku zde: viewtopic.php?p=2115#p2115 na Reného Štiku. Běžně tam používám již trapézy a elektroniku Ramps-S. V poho tam jde dát třeba tryska E3D HotEnd v6, případně použít celý extruder z Průša i3 MK3 s Bondtekem.
Samozřejmě s těmi zdroji máš naprosto pravdu. Ty čínský jsou strašný jebky.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron