Přeskakuje extruder Ender 3 Neo

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Přeskakuje extruder Ender 3 Neo

Příspěvekod Reiny » ned 05. lis 2023 12:35:44

Dobrý den,

mám problém s extruderem na mé tiskárně (Creality Ender 3 Neo).

Jednoho dne se mi zahltil nozzle kvůli špatnému vložení filamentu a musel jsem ho celý rozebrat a vyčistit. Od toho dne mi blbne extruder, motor poskočí zpět s hlasitým cvaknutím. (Video: https://www.youtube.com/shorts/h-gbxG-0G58

Zkoušel jsem dokoupit nový set na extruder s dvěma ozubenými koly, problém zůstal. Jediný co mi zbývá vyzkoušet, ale nemám jak, je výměna motoru nebo ovládací desky. Šroub co tvoří tenzi na pružině mám dotáhlý na maximum, když ho povolím tak extruder přeskakuje častěji.

Nozzle po vyčištění tlačí dobře, přikládám fotku první vrstvy, kde jde vidět underextrusion kvůli těmto přeskokům. Obrázek (Blbá fotka, ale ta harmonika tam jde vidět)

Poslední co mě asi napadá ale nevidím souvislost e-stepy na motoru fungují správně, po výměně celého uchycení extruderu jsem motor nakalibroval a vychází z něj to co má. Když si dám manuálně posun extruderu, tak nepřeskočí (pravděpodobně kvůli pomalé rychlosti)

Budu rád za každou radu, řeším to už pomalu 2 měsíce a jsem nervní jak nemůžu tisknout.

Předem díky moc
Uživatelský avatar
Reiny
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05. lis 2023 12:16:12

Re: Přeskakuje extruder Ender 3 Neo

Příspěvekod Sakul » ned 05. lis 2023 15:49:09

Pokud to dělá jen u prvních vrstev je to špatná kalibrace první vrstvy a tryska se ucpe pač nemá kam plast vytékat. Stačí přizvednout trysku.
Pokud to dělá průběžně po celou dobu tisku je nějaký problém na HotEndu. Nutné komplet rozebrat a vyčistit. Nicméně to nemusí pomoct a je lepší komplet vyměnit. Ty čínský jsou strašný šmejdy.
Zcela pomíjím problém se špatným nastavením Firmware a software, neb předpokládám, že to je OK.
Motor vadný nebude.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1749
Věk: 44
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Přeskakuje extruder Ender 3 Neo

Příspěvekod Reiny » ned 05. lis 2023 16:38:54

Díky za radu, dělá to nonstop, ne jen při první vrstvě. Přes týden se na to ještě mrknu a jak zjistím víc, popíšu to sem.
Uživatelský avatar
Reiny
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05. lis 2023 12:16:12

Re: Přeskakuje extruder Ender 3 Neo

Příspěvekod Sakul » ned 05. lis 2023 17:44:52

Pokud je to průběžně a protože je to Bowden je dobré zkontrolovat retrakci. Pokud bude příliš velká hrozí ucpání nebo přilepení filamentu na stěnu HetBreaku. Tam pak záleží na konstrukci celého HotEndu. Taktéž u těchto levných tiskáren extrémně záleží na použitém filamentu. Jsou filamenty, které bývají na těchto tiskárnách netisknutelné a je třeba najít výrobce, který je bezproblémový a toho se striktně držet. Výborných výsledků se dosahuje s filamenty Gembird.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1749
Věk: 44
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků