Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod PavelDC » ned 12. úno 2017 12:34:15

Ahoj.
Tesu můžu doporučit. Modrá přiložená k tiskárně, zelenou jsem horko těžko sháněl. V celém městě pouze jediné papírnictví s dvěma kusy! Prý je moc drahé, proto na krámech není. Modré se o něco lépe nanáší (ale je to jen o cviku), zelené zase drží jako kráva.
Nemám potřebu zkoušet něco iného. Tisknuto PLA, ABS (samoodskočení při cca 60°) a PETG. Na PLA používám modré, na PETG a ABS zelené.
Poslední zmíněný (PETG) drží věru fest. Při větší styčné ploše je potřeba zostřenou špachtlí na několika místech podebrat. ABS dotisknu špuli a další objednávat nebudu, nemám ho rád.
Přílohy
20170212_111305.jpg
Tesa
Uživatelský avatar
PavelDC
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. úno 2017 12:08:11

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod cajda » stř 01. bře 2017 17:57:08

horní.JPG
včerejší horní
spodní.JPG
včerejší spodní
Tak jsem včera poslal na nově složenou tiskárnu první pokus o tisk. Myslím,že na první pokus to dopadlo celkem dobře,protože kostka má rozměr rozhozený o +- 0,4mm,ale vzhledově to není žádná paráda a budu muset nějak poladit a vyzkoušet co se vzhledem. Pokud někdo napíše nápad jak tomu pomoci k lepšímu výsledku budu rád. Nastavení jsem použil prozatím bez úpravy od zdejšího autora Sakula a tiskl jsem PLA tryskou 0,4mm na sklo natřené modrým TESA lepidlem (musel jsem to urvat násilím kleštěma, protože to nechtělo pustit ani po 30minutách). Nicméně ještě přidám poznatek ohledně mé AL desky MK3 o rozměru 220x220mm,síla 3mm a výhřevem.
Napětí měřené na desce ukazuje 12,4V a odpor desky je 1,8ohmu, nejdříve jsem pro porovnání zkoušel výhřev samotné desky bez skla a později po vychladnutí ohřát desku i s položeným sklem 3mm.. Takže, pokojová teplota 22stupňů bez skla: postupně dosažené teploty 60st. za 2:10 ; 100st. při 6:30 a 120st. za 11:25 minut.... Druhé měření s položeným sklem opět z počáteční teploty 22st. : 60st. za 3:40 ; 100st. při 10:50 a 120st. za rovných 20 minut. Než jsem začal měřit tak jsem si říkal, že bez skla bude Al deska fungovat jako velký chladič a bude čas delší než bez skla, ale opak je pravdou a hold ta delší doba je asi dána tím, že musíme ohřát i sklo. Je otázkou zda na této desce kde je horní strana s hladkého Al a různě na fórech píší, že tisknou přímo na ten hliník nebo na to nalepí PEI(Ultem) fólii,případně modrou tesa krepovou folii a zda toto tedy není lepší řešení než na to plácat sklo... Ještě mě napadlo když RAMPS snese napájení 24V posunout napěťově zdroj,který je schopen dát kolem 14,5V a změřit znovu čas výhřevu. Nezkoušel jste někdo tisk přímo na Al desku bez skla? Asi to testnu,ale nejdříve chci poladit ten tisk :-(
Přílohy
dnešní pokus_vrstva 0,20.JPG
dnešní pokus o vrstvu 0,20
Uživatelský avatar
cajda
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 26. pro 2016 19:48:34

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Sakul » čtv 02. bře 2017 0:10:23

Zdravím, jsem rád, že se první tisk zdařil.
K těm obrázkům tisku. Vypadá to že je špatně nastaven Retract. Hodně podobně to vypadá pokud je vypnut zcela. Takže doporučuji poladit záložku Printer settings. Moje aktuální nastavení PLA přiklídám. Nicméně to neznamená, že je vhodné pro jinou tiskárnu. Mě na Rebelu II jde s celokovovou tryskou PLA tisknout velice špatně a PLA od některých výrobců nejde tisknout vůbec. Zatím mám nejlepší zkušenost s plasty Gembird a jakš takš mi jde tisknout Mladeč (ale jen specifické věci) vše ostatní mi nejde.
Taktéž děkuji za postřehy ohledně MK3. S tím zvedáním napětí však opatrně. Ramps sice snese 24V, ale Arduino rozhodně ne. Už 12V je pro něj hraničních pokud je k tiskárně připojen LCD, SD karta a případně ještě něco na 5V. Aby se nestalo, že se tiskárna uprostřed tisku restartuje.
Přílohy
PLA.png
Aktuální moje nastavení PLA
PLA.png (16.15 KiB) Zobrazeno 43229 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Mawervick » stř 05. dub 2017 21:57:30

Zdravím
napřed bych ti Sakule rád poděkoval za všechna tvá videa, hodně dala a nakopla mě ke stavbě tiskárny. Je to RebeliX X2. Všechno šlapalo jako po másle
dnes konečně zprovoznění první zkoušení a nastavování. Nejsem si vědom toho že bych někde něco špatně zapojil nebo opomenul, ale když jsem začal zahřívat podložku, tak se mi začalo cca při 80° kouřit z ramps. Než jsem stačil vše vypnout a než to všechno zchladlo dopadlo to špatně. Začalo to u toho tranzistoru který se rozpálil vzal sebou kousek svorkovnice, naštěstí se nikde nic snad nezkratovalo. Tiskárna reaguje na vše dál, aktuálně mám ramps vyndanou, dal jsem ji tam bez úprav tak jak mi přišla.
Neměl by jste prosím někdo nějaký nápad co s tím, ale hlavně proč se to stalo.
Moc Vám všem děkuju
Přílohy
DSC_0082.JPG
DSC_0083.JPG
Uživatelský avatar
Mawervick
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05. dub 2017 21:36:38

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Sakul » stř 05. dub 2017 23:40:48

No stalo se to proto, že deska Ramps bez úprav udělá přesně toto. Běžně se na desce mění právě tento tranzistor a také pojistky a svorkovnice.
Sice mi přijde divné, že by se ten tranzistor stihl, až tak rozpálit, ale bůh ví co tam napchali za šunt. Doporučuji také změřit odběr podložky, který by měl být někde v rozsahu 10-13A. Pokud je výrazně vyšší může být zkrat na vyhřívané podložce a to by byl důvod problému hoření tranzistoru.
Ty pojistky doporučuji vyměnit také, pač není nic lepšího než, že po třech hodinách tisku si pojistka řekne, že už toho má plné zuby a vypne a tím celý tisk končí.

Taky jsem koukal, že nemáš na driverech chladiče, takže pokud je neofukuješ ventilátorem, tak je tam dej jinak ti po třech hodinách tisku upadnou čipy z PCB.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Mawervick » čtv 06. dub 2017 5:41:15

Děkuju, ta úprava desky mě nějak unikla nebo jsem naní zapomněl, každopádně to zkusím opravit.
Uživatelský avatar
Mawervick
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05. dub 2017 21:36:38

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Mawervick » pon 17. dub 2017 16:49:36

Zdravím, tak jsem vše předělal a upravil a zatím to všechno funguje snad jak má. Z leva první druhy a třetí pokus, tištěno už v pátek. Ozubená kola po hromadě nastavení spolu s držákem filamentu a zadní částí na displej dnes.

Jinak Sakule jak jsi postoval ten příspěvek o rozměrech tak já jsem skončil na cca 190 krocích na mm aby mě seděli rozměry.
Přílohy
17976346_1603975939615081_2112162662_o.jpg
18012677_1603972282948780_1175505270_o.jpg
Uživatelský avatar
Mawervick
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05. dub 2017 21:36:38

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Sakul » pon 17. dub 2017 17:12:24

Mawervick píše:Jinak Sakule jak jsi postoval ten příspěvek o rozměrech tak já jsem skončil na cca 190 krocích na mm aby mě seděli rozměry.


Kolik ti to vycházelo podle výpočtu na daný hardware ? Asi máš jiné řemenice?
Při správném výpočtu převodu nemůže být odchylka větší jak 3 kroky na mm (při 32 mikrokrocích na driveru). Pokud je, je něco šeredně špatně.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Mawervick » pon 17. dub 2017 17:33:38

Kupoval sem si GT2.5 a 16 zubovou řemenici, takže 160 kroku.
Uživatelský avatar
Mawervick
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 05. dub 2017 21:36:38

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Sakul » pon 17. dub 2017 17:46:32

To by spíš odpovídalo řemenu GT2 než T2,5.
Ale co, hlavní je, že to tiskne správně.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Joskapilot » čtv 06. črc 2017 11:28:45

Ahoj
V první řadě musím pochválit za velice přínosná videa a poděkovat za ně.
Pustil jsem se také do stavby tiskárny sice vycházím z Rebela II ale vše je zvetšeno a uděláno ze slitiny hliníku s item prvky 40x40.
Už jsem kdysi dělal CNC frézku z obrážečky a vím že vyšší napětí mají krokáče radši a hlavně na zvetšenou tiskárnu potřebuji větší sílu tak jsem hledal na netu jak upravit Rams 1,4 na 24V. Nejsem zrovna elektronik ale nebojím se a trochu riskuji.
Zajímalo by mě jaký máš na verzi s DC-DC měničem z 24V na 12V názor , popřípadě kde jsem šlápl vedle. Zde je zatím vše co jsem o Ramps 1,4 na 24V našel:
http://joskapilot.webnode.cz/tiskarna/
Díky za info.
Joska
PS:co tam nemám na obrázku je použitá původní dioda mezi měničem a Ramps deskou .Až bude čas aktualizuji fotky , reálně už řeším jak a kam dám optické koncáky ale to se už brzo také dořeší.
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Sakul » čtv 06. črc 2017 14:01:41

Kouknul jsem na fotky a vypadá to velice pěkně a určitě to bude po mechanické stránce velice pevné a to je dobře.
To jak Ramps1.4 rozjet na 24V je samozřejmě více možností. Ta tvoje s tím přídavným měničem je také možná, ale asi nejsložitější. Osobně jsem nad tím zatím nikdy moc nepřemýšlel, takže to co tu uvedu jsou jen moje postřehy a náměty, které mě zrovna napadají a rozhodně netvrdím, že jsou správné nebo nejlepší.
1. První možnost co mě napadá je asi nejjednodušší. Spočívá v pořízení desky Arduino MEGA s integrovaným DC/DC měničem. Bohužel tato varianta Arduina není moc častá a blbě se shání. A asi nebude tak levná jako klasické Arduino s lineárem. Samozřejmě i v tomto případě jsou nutné drobné úpravy na Rampsu jako je výměna pojistek za slabší. Odpory pro LED bych neměnil to je zbytečné. Ty ledky to snesou.
2. Možnost je použití toho měniče, ale já bych to udělal jinak. Ucvaknul bych na desce Ramps pin co jde na Arduino MEGA do Vin Případně tu diodu D1. Vstup měniče připojil na D2 a výstup do napájecího konektoru Arduina. Zbytek úprav dle bodu 1.
3. Použití desky elektroniky podporující rovnou 24V. Těch je dost, takže je z čeho vybírat. Třeba toto: https://www.aliexpress.com/item/New-Ver ... 12037603b2
Přičemž zůstává otázkou, zda je nutné měnit tranzistor Q3 pro podložku. Při 24V přes něj poteče cca poloviční proud a tak by to mohl dát celkem v pohodě. Ale to je třeba testnout.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Joskapilot » pát 07. črc 2017 11:32:45

Ahoj
Dík za rady, Osobně jsem pokukoval po různých deskách na Ebay ,ale tato co píšeš se ani nemusí jak koukám řešit nějaká knihovna pro arduino , jestli se nepletu je zapojena vlastně stejně jako Ramps 1,4+Arduino a nastavení FW je tedy stejné.
U nás jsem se už i ptal na chatu na desku CheapTRONIC V2 (http://shop.reprapobchod.cz/index.php?id_product=235&controller=product&id_lang=2) tam se už nějaká knihovna musí do arduina nahrát, ale mají k tomu podporu a poradí co a jak, a jestli se nepletu tak by to mělo umět i spínaní třeba laseru, cenu mají ale českou.
Na Ebay jsem koukal na desku co tuším v nějakém videu popisuješ jak do ní nahrát FW , ale na tu jsem našel také špatné recenze , údajně tam také lidé vyměnují ten mosfet a konektor co je na napájení je také poddimenzován to asi vadí spíše při použití 12V zdroje. Už jsem měl koupeného Rampse a Arduino , tak jsem se dal právě touto cestou, ale jak píšeš tak to krom zbytečné práce s vyměňováním tech odporů u Led diod je použitelný....
Aktualizoval jsem foto pokud se chceš mrknout http://joskapilot.webnode.cz/tiskarna/
Jsem stále na začátku a pokud bys někdy chtěl ještě dělat video tak bych měl námět :-)
Nikde jsem nenašel video v češtině kde by někdo ukázal jak třeba na Rebelu II ukáže běžný postup (rutinu) jak zapne tiskárnu vloží SD paměťovou kartu , zvolí na tiskárně materiál tisku ,připravý topnou desku včetně povrchové úpravy a začne tisknout.
Je to už pro ty co tiskonou samozřejmost ,ale pro nás začátečníky je to neznámá .
Sám dělám návody pro ty co si chtějí předělat třeba joystick na hall senzory s použitím různé elektroniky co se dá koupit, a vím že je to těžký udělat návod co pochopí alespoň 90% lidí co o tom do té doby nic nevěděli.
http://joskapilot.webnode.cz/album/pedaly/#a1-jpg
nebo instalace Opentracku
https://www.youtube.com/watch?v=MoplP8JKzXo
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Kamil » pát 07. črc 2017 13:11:43

K té kvalitě - výrobců je spousta a u těch z Číny je to odrbané skoro vždy. Mrkni se zde: viewtopic.php?f=12&t=971#p1692 , tyhle dva výrobci jsou dobří, na hony daleko ostatním. Ceny jsou vyšší, ale kvalita tomu odpovídá.
Uživatelský avatar
Kamil
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. led 2017 18:10:53

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Sakul » pát 07. črc 2017 14:07:03

No tak zrovna konkrétně na CheapTRONIC V2 mi vadí uzavřenost konstrukce. Tudíž není možné posoudit kvalitu. Nikde jsem neviděl schéma ani žádnou kompletní dokumentaci, firmware a tak dále. To je i celý problém tiskáren Posejdon. To mě hodně při výběru mé první stavebnice tiskárny odradilo. Jinak by volba padla právě na Posejdona.
K té elektronice co jsem dal odkaz. Nemám s ní zkušenost, takže v tuto chvíli nelze říct, že je 100% kompatibilní s firmwarem pro Ramps, i když to tam píšou. To u desky GT2560 píší také a není to tak úplně pravda. Co se týká knihoven pro ARDUINO IDE, ty jsou potřeba skoro vždy, pokud se používají grafické displeje (viz můj REBEL II). Knihovna není potřeba jen tehdy, pokud se používá řádkový LCD (viz Průša). Tak či tak bývají potřeba stejně úpravy ve firmware, pokud už nemáte přímo firmware nakonfigurován pro konkrétní tiskárnu a tím nemyslím REBEL II, protože pro tiskárnu REBEL II může existovat asi milion firmwerů, které jsou mezi sebou nekompatibilní.
K laseru. Tady je třeba být opatrný, protože třeba firmware Marlin neumí a ani nemůže ovládat Laser (Nenechat se zblbnout tím, že někdo to na něm provozuje přes PWM výstup ventilátoru. To není plnohodnotná podpora Laseru a jde to použít jen pro pálení laserem a nikoli třeba pro kreslení). Podporu Laseru má co já vím pouze Repetier a tam to funguje dobře.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Kamil » sob 08. črc 2017 6:29:03

Tato deska nevypadá marně a umí i 24V: https://www.tindie.com/products/mjrice/ ... ga-shield/
Uživatelský avatar
Kamil
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. led 2017 18:10:53

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Sakul » sob 08. črc 2017 8:41:43

Kamil píše:Tato deska nevypadá marně a umí i 24V: https://www.tindie.com/products/mjrice/ ... ga-shield/


Ano to je zajímavá deska. Nicméně je u ní si třeba dát pozor na několik věcí. Defaultně se dodává jako 12V, takže při potřebě 24V je třeba objednat správnou desku. Nemá stejné zapojení jako Ramps, takže je nutná úprava firmware a to přidání nové desky do FW. Je tam pro to popis, ale začátečník to nedá.
Vůbec se mi nelíbí použitá pojistka 20x5. Ta je pro toto použití extrémně nevhodná, neb na ní může být velký úbytek napětí a bude slušně topit. Je to proto, že tyto pojistky jsou dělaná na 250V a nikoli na malé napětí. Od proudů 6-8A jsou nepoužitelné při malém napětí.
Cena je také brutální. Na to, že je to jen rozšiřující deska a je tedy potřeba ještě Arduino MEGA nic moc. Za tuto cenu se nechají pořídit kompletní desky jak s procesorem, tak s drivery.
Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout provedení, dostatečně dimenzované konektory a několik fičur navíc.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Kamil » sob 08. črc 2017 11:10:52

Souhlas s tím, že to není nejlevnější Čína, ale myslím, že poměr cena/kvalita nijak strašná není. Jenže k nám to asi to ještě bohužel naskočí dopravou, protože je to z USA, clem a případně DPH, takže už to bude opravdu drahé :-(. Na druhou stranu, když vidím, co občas přijde z Číny, tak bych se bál, že s tím vyhořím. Já nejsem typ kupující co nejlevnější věci, na ebay nebo Aliexpressu si vybírám, pokud to není něco opravdu jen na hraní a zkoušky.

BTW, ten maník prodává i stavebnice Rebela a celkem to lidé také chválí: https://www.tindie.com/products/mjrice/ ... nter-kit-/

To s pojistkou, to je zajímavé, netušil jsem, díky. O to víc mě překvapuje, jak se tyto trubičkové běžně používají ve výrobcích na 12V/24V větvích.
Naposledy upravil Kamil dne sob 08. črc 2017 14:01:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kamil
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 15. led 2017 18:10:53

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Sakul » sob 08. črc 2017 12:30:35

Ano v Číně je třeba nakupovat s rozmyslem. Kvalita může být opravdu šílená. Ale dají se najít dobré věci, případně se dají upravit.
K těm pojistkám 20x5mm. Je to velice rozšířené pouzdro. Sám ho používám ve svých konstrukcích velmi často i pro malá napětí. Pokud se jedná o proudy v řádu ampér nebo nižší není to problém. Při 10A je to již problém velký, pro takovéto proudy jsou mnohem vhodnější pojistky na malá napětí jejímž typickým příkladem jsou autopojistky a jiné podobné.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod Joskapilot » čtv 07. zář 2017 18:56:46

Tak co jsem postavil svoji zvětšenou verzi , tak zjišťuji proč je originál Rebel II z plastu . Každá hmotnost je znát a pokud někdo budete dělat něco podobné z duralu , tak určitě nemusíte šetřit materiálem na všem co se nehýbe, ale na tom pohyblivém šetřte kde to jen půjde. Dělal jsem to pro desku 300x300 min a nakonec zůstanu u 200x200 a stačí. Desku co drží vyhřívanou desku jsem odlehčil o 200g a je to znát. Asi by možná poholo i snížit počet microkroků ,ale to jsem nechtěl dělat.Osa Z jak mě na začátku dobře poradil jeden tiskař se může zvětšit bez problémů , moje je 380mm , zatím jsem využil jen u zvětšené "Aifelovky".
Ještě mám v plánu odlehčit extruderu a to výměnou za vlastní s převodem do síly a slapším-lehčím motorem sx17-1003 a zmenšeným chladičem filamentu.
Také hodně záleží na softwéru , zkusil jsem SimpliFly 4.0 a už šetřím na zakoupení Originálky, už po chvíly sledování poznáte že tento soft nejezdí jak ožralí cyklista po silnici, ale každý pohyb je promyšlený .
Cenu by mohli stáhnout , ale je to asi tím že moc konkurence není.(nebo já neznám)
Další zkušenost:
Pokud koupíte obyč. displej s encoderem a tlačítkem reset, tak si určitě vyveďte paralelně zapojený spínač z encoderu pro potvrzení. Určitě se to bude hodit.
Díky videům od Sakula rozchodíte asi vše co se tiskárně bude podobat - ještě znovu děkuji za videa !!!
Uživatelský avatar
Joskapilot
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 06. črc 2017 11:03:07

Re: Vlastní nebo ověřená konstrukce tiskárny ?

Příspěvekod yakuzad » stř 08. lis 2017 19:54:42

To je pravda já taky díky Sakulovi tisknu. Z 90 % jsem čerpal tady od Sakula a vše šlape ani na rebelove.org to není tak popsane jako tady od Sakula.

p.s. Joskapilot mohl bych tě poprosit o nějaké fotky toho rebela co jsi postavil z hliníku.
Uživatelský avatar
yakuzad
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 23. pro 2016 21:38:41

PředchozíDalší

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron