Nejde mi na počítači nastavit Bluetooth

Toto fórum je věnováno sekci OSTATNÍ na webu Sakul World.
  • Advertisement

Nejde mi na počítači nastavit Bluetooth

Příspěvekod JardaNovak » úte 28. lis 2017 11:51:39

Zdravím a žádám o radu. Pořídil jsem si nový počítač a stále na něm nemohu zprovoznit Bluetooth. Hledal jsem nějaký návod a našel jsem jen http://techhity.cz/media/jak-nastavit-bluetooth-na-pc , kde píšou, že se nastavení nachází ve Start-Nastavení-Zařízení-Zařízení Bluetooth a jiná ... jenže já to Nastavení nemohu nikde najít. Mám nově Windows 10, předtím jsem měl XP a nějak se v tom neorientuji. Poradí mi někdo prosím?
Uživatelský avatar
JardaNovak
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 28. lis 2017 11:46:04

Re: Nejde mi na počítači nastavit Bluetooth

Příspěvekod Sakul » úte 28. lis 2017 13:36:08

Je to celkem jednoduché. Poté co je nainstalován ovladač pro Bluetooth a BT je tím pádem funkční stačí kliknout vlevém spodním rohu na ikonku okna a v rozvinuté nabídce na ozubené kolečko (nastavení).
Následně vybereme druhou položku (Zařízení) a tam už zcela nahoře máme tlačítko + (Přidat zařízení BT nebo jiné). Po jeho rozkliknutí vybereme první položku Bluetooth, a počítač bude hledat všechna viditelná zařízení v dosahu. To viditelná je podstatné, protože například mobilní telefony i pokud mají BT zapnutý nejsou viditelná a je nutno v jejich nastavení zapnout viditelnost pro ostatní zařízení jež bývá i časově omezena.
Poté co je námi požadované zařízení nalezeno můžeme na něj kliknout a budeme vyzváni k jeho spárování. To znamená zadání PINu. Jakmile se zařízení úspěšně spárují objeví se toto nové zařízení v seznamu dole pod položkou Další zařízení.
Pokud potřebuje provést ještě nějaká upřesňující nastavení pro toto zařízení kliknema na téže kartě v pravém sloupci Související nastavení na položku Další nastavení Bluetooth. Zde můžeme spravovat COM porty a nějaké další drobosti.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na Ostatní


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků