Stránka 1 z 1

Nejde mi na počítači nastavit Bluetooth

PříspěvekNapsal: úte 28. lis 2017 11:51:39
od JardaNovak
Zdravím a žádám o radu. Pořídil jsem si nový počítač a stále na něm nemohu zprovoznit Bluetooth. Hledal jsem nějaký návod a našel jsem jen http://techhity.cz/media/jak-nastavit-bluetooth-na-pc , kde píšou, že se nastavení nachází ve Start-Nastavení-Zařízení-Zařízení Bluetooth a jiná ... jenže já to Nastavení nemohu nikde najít. Mám nově Windows 10, předtím jsem měl XP a nějak se v tom neorientuji. Poradí mi někdo prosím?

Re: Nejde mi na počítači nastavit Bluetooth

PříspěvekNapsal: úte 28. lis 2017 13:36:08
od Sakul
Je to celkem jednoduché. Poté co je nainstalován ovladač pro Bluetooth a BT je tím pádem funkční stačí kliknout vlevém spodním rohu na ikonku okna a v rozvinuté nabídce na ozubené kolečko (nastavení).
Následně vybereme druhou položku (Zařízení) a tam už zcela nahoře máme tlačítko + (Přidat zařízení BT nebo jiné). Po jeho rozkliknutí vybereme první položku Bluetooth, a počítač bude hledat všechna viditelná zařízení v dosahu. To viditelná je podstatné, protože například mobilní telefony i pokud mají BT zapnutý nejsou viditelná a je nutno v jejich nastavení zapnout viditelnost pro ostatní zařízení jež bývá i časově omezena.
Poté co je námi požadované zařízení nalezeno můžeme na něj kliknout a budeme vyzváni k jeho spárování. To znamená zadání PINu. Jakmile se zařízení úspěšně spárují objeví se toto nové zařízení v seznamu dole pod položkou Další zařízení.
Pokud potřebuje provést ještě nějaká upřesňující nastavení pro toto zařízení kliknema na téže kartě v pravém sloupci Související nastavení na položku Další nastavení Bluetooth. Zde můžeme spravovat COM porty a nějaké další drobosti.