Tomb4.exe přestal pracovat

Oficiální editor vydaný společně s pátým dílem TR. Umožňuje tvorbu levelů pouze pro modifikovaný engin TR-4 TRLE.
Next Generation Level Editor. Jedná se o neoficiální update TRLE editoru. TRLE + NGLE Editor
  • Advertisement

Tomb4.exe přestal pracovat

Příspěvekod languageman » stř 23. bře 2016 11:06:25

Ahoj. Nevím, jestli sem ještě vůbec někdo chodí, ale moc bych potřeboval poradit s jednou věcí, kterou jsem tady dosud neviděl řešenou. Dlouhou dobu se už věnuji tvorbě TR a postupně jsem z Dxtre3d přešel na TRLE. Chtěl jsem vytvořit nějaké levely do TR4, ale při změně base levelu hra vůbec level nenačte. Dostanu se pouze do menu, kde zvolím daný level, čára se načte do poloviny a pak to spadne. Nedělá to ale u tomb4.exe ngle (takový ten jiný tomb4.exe), kde je přiložený soubor Nextgen.dll (nebo tak nějak). Tam si ale zase nemohu hru modifikovat přes TREP, protože ten tomb4.exe ngle se změní na jinou ikonku a PC to pak neotevře. Proto kohokoliv, kdo se v tom vyzná, žádám, jestli by mi nemohl pomoci. Opravdu nevím, co s tím, vždycky se mi to podařilo nějak vyřešit, ale teď to přetrvává. Jediná možnost by tak byla spouštět to tedy přes to tomb4.exe NGLE, ale, jak jsem říkal, nejde to pak modifikovat přes onen TREP. Moc děkuji všem, co napíší ;).
Uživatelský avatar
languageman
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 23. bře 2016 10:56:12

Re: Tomb4.exe přestal pracovat

Příspěvekod Sakul » čtv 24. bře 2016 8:10:52

Takže pokud base level neměníš (neupravuješ) tak to jde načíst normálně?
Pokud je odpověď na předchozí otázku ANO - máš vadný base level a musíš ho spravit, respektive přijít na to co ti ho dojebe.
Pokud je odpověď na předchozí otázku NE - Máš nejspíš dojebanou celou hru.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tomb4.exe přestal pracovat

Příspěvekod languageman » čtv 24. bře 2016 9:30:18

Jo, pokud ten level neměním a dám tam normální originální level z těch základních (ty co jsou v té složce s TRLE), tak to funguje bez problému. A nevíš, jak by se dalo zjistit, čím je ten wad poškozený? Zřejmě asi špatným objektem, ale jak mám zjistit, který z těch objektů to může být? To asi jen tak nezjistím, co? :(.
Uživatelský avatar
languageman
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 23. bře 2016 10:56:12

Re: Tomb4.exe přestal pracovat

Příspěvekod Sakul » čtv 24. bře 2016 16:15:47

Tak to se zjistí přece strašně jednoduše. Vždy uděláš jen jednu změnu a otestuješ to. Tímto způsobem zjistíš, který objekt to dělá případně jaká změna.
Samozřejmě jde base level i analyzovat na základě interních dat, ale to bývá vyšší dívčí (viz můj manuál k DXTre3D editoru). Většinou bývá na vině pokud to není přímo vadný objekt velikost objektových dat. To se nechá nějakým programem zjistit (viz můj návod). Případně to může být nějaká animace, kopírovaného objektu. Prostě možností je nekonečno.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tomb4.exe přestal pracovat

Příspěvekod languageman » sob 26. bře 2016 10:15:40

Tak Já to zkusím :). Každopádně Ti moc děkuji :).
Uživatelský avatar
languageman
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 23. bře 2016 10:56:12


Zpět na TRLE, NGLE a jiné editory


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků