Fex Merger

Samotný editor pro vytváření levelů bohužel nestačí a je třeba mnoho dalších pomocných programů. O těchto programech se bavíme v tomto tématu.
Sekce na webu zabívající se těmito nástroji: EDITAČNÍ NÁSTROJE
  • Advertisement

Fex Merger

Příspěvekod JeanetteCroft » ned 01. kvě 2011 14:36:17

Ahoj Sakule (a další vývojáři),
mám problém s programem Fex Merger. Jeho používání jse kutečně jednoduché, ale bohužel mi pak výsledný level moc nefunguje.
Mám tenhle problém: abych vyzkoušela, co ten program dokáže, nahrála jsem do jiného levelu jenom Laru z jiného levelu (všechny ty soubory s animacemi Lary - Lara pistols, Lara skin, Laras hair...). Pak jsem level pustila. Lara chodí a běhá, ale když chce škočit, je přůšvih. Zasekne se na místě v půli skoku a už s tím nic nejde dělat.

Jinak - dávám Laru z engine TR4 do engine TR5, ale program by měl umět kombinovat navzájem předměty ze všech enginů, ne? V čem by mohl být problém?
Uživatelský avatar
JeanetteCroft
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:32:25

Re: Fex Merger

Příspěvekod Sakul » ned 01. kvě 2011 14:56:05

Tento problém je známý. Není možné v žádném případě kombinovat WadMerger a FexMerger. Pokud to uděláš dostaneš přesně tento výsledek. Předpokládám tvojí odpověď, že jsi level needitovala WadMergerem, ale to se mýlíš. Pokud jsi to neudělala přímo ty, udělal to autor před tebou a tím se stal daný level nekompatibilní.
Shrnuto a podtrženo. V žádném případě se nedoporučuje používat FexMerger pro engin TR-4TRLE. S tímto enginem je program prakticky nekompatibilní a jen velmi zkušení autoři jsou schopni s ním na tomto enginu pracovat. Takže používej zásadně WadMerger, jež je jedinou funkční volbou.
Další věc. V žádném případě nelze kombinovat objekty z různých dílů TR. Jsou mezi sebou nekompatibilní a i když je toto možné (proveditelné) nebude to ve výsledku fungovat, ač na první pohled se to může tvářit funkčně.

Jinak neznám tvé znalosti ohledně tvorby TR, ale můžu říct následující. Pokud nemáš na svém kontě naprosto bezchybný level, nepokoušej se kombinovat objekty mezi levely. S největší pravděpodobností nebudeš mít dostatek zkušeností na to, zvládnout tuto problematiku. Doporučuji nastudovat i téma zde
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Fex Merger

Příspěvekod JeanetteCroft » ned 01. kvě 2011 15:37:18

Ano, přesně tak, odpověděla bych úplně tak, jak jsi to napsal :-) Co se týče toho druhého programu, ten umí převádět přímo ty soubory v tom daném formátu, a ty já nemůžu najít :D Máš pravdu, sice jsem se tím asi před rokem docela zabývala, ale rozhodně patřím ještě mezi začátečníky.
Děkuju ti za odpověď a za rady.

P.S. Kde bych teda mohla najít ty soubory s příponou wad? Do Fex Merger šlo nahrát celý level ze složky data. Ale nevím, kde vezmu ty jednotlivé soubory :(
Uživatelský avatar
JeanetteCroft
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:32:25

Re: Fex Merger

Příspěvekod Sakul » ned 01. kvě 2011 16:14:12

To je právě ono. Řekl bych, že je nemyslitelné, aby autor nevěděl co jsou zač soubory TOM, WAD, CD atd., ale už jsem si zvykl. Takže ti můžu doporučit jediné. Důkladné studium manuálu a zdejšího a starého fóra, kde je informací tolik, že než se tím prokoušeš budeš to mít v malíku. Co se týká Wadů doporučuji Vývojové prostředí, které je ke stažení zde.
Pokud ale patříš k začátečníkům, doporučuji začít mikrolevely a to na základě již hotových Base levelů (levelů z originál TRLE editoru), u kterých je jistá pravděpodobnost, že fungují korektně. Pokud si něco jako začátečník splácáš sama (base level), nebude zcela jistě fungovat a budeš mít problémy s editorem, enginem a pomocnými programy. Přičemž nebudeš schopná určit co je skutečná chyba a co je její následek. Proto je maximálně důležité, aby jsi začala s naprosto funkčními soubory, aby se co možná omezil počet na sebe se kupících chyb.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Fex Merger

Příspěvekod JeanetteCroft » ned 01. kvě 2011 16:30:39

To je právě ono! Staré fórum :D Sledovala jsem fórum, kde bylo fakticky všechno, ale tvé stránky mě odkázaly na tohle fórum. Díky za odkaz, nastuduju to tam i v manuálu.
Uživatelský avatar
JeanetteCroft
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:32:25

Re: Fex Merger

Příspěvekod Sakul » ned 01. kvě 2011 17:48:37

No a pokud by jsi přečetla ten nejdůležitější příspěvek zde, už bys věděla, kde je staré fórum zašité. :idea: 8-)
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na Pomocné (Tools) programy


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron