Swiss Xmas 2 (Agnes)

Možná jste narazili na nějaký zajímavý level nebo si s nějakým levelem nevíte rady. Napište nám o tom.
Nějaké levely najdete i na webu v sekci: AMATÉRSKÉ LEVELY
  • Advertisement

Swiss Xmas 2 (Agnes)

Příspěvekod Sakul » pát 14. kvě 2010 2:05:08

Swiss Xmas 2

Sám jsem bohužel tento level nehrál, ale vzhledem k tomu, že je z dílny známé autorky Agnes, určitě bude stát za to. Pokud se o tomto levelu chcete dozvědět výce informací můžete se podívat na recenzi na webu LadyCroft, kterou najdete ZDE.
Recenzi od Joeye najdete pod obrázky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek


Recenze:
Po dohraní tohto levelu mám zmiešané pocity. Pravdu povediac, čakal som niečo úplne odlišné, ako to, čo mi level naservíroval. Je to niečo podobné, ako keď si objednáte zákusok, čakáte zákusok a oni vám donesú vyprážanú rybu.
Príbeh a prostredie (4.5)
Čo? Aký príbeh? Autor o žiadnom nepíše.
Bohužiaľ, je to len taká relaxačka v podobe „Vianočného“ levela. Teda, ak sa vlastné dá nazvať vianočný level. Ani prostredie tomu nenasvedčuje. Úprimne, ako som už spomínal, čakal som viac snehu a trochu toho vianočného ducha. Keby tam nebolo tých pár vianočných ozdôb, ani by som nepovedal, že je to vianočný level. Autor mal chuť asi na Talianske Vianoce, pretože celé mi to tak pripadalo. Príbeh do hodnotenia radšej nezohľadním, no a prostrediu sa nedá dať viac, ako som uviedol na začiatku. Keby sa level volal napríklad The Italian Adventure, tak by to hodnotenie bolo určite o pár bodov výššie, ale ako Xmas určite nie. A ešte ma vytočil aj ten pridlhý začiatok a koniec.
Hudba (6)
Aj vďaka hudbe som mal pocit, že som v nejakom talianskom meste. Keď už to mali byť Vianoce, tak aj tá hudba mala tomu nasvedčovať. No akosi sa stratilo to čaro. Trochu sa mi páčilo, že vo vode a na suchu hrali odlišné hudby. Je to celkom zaujímavo riešené. Avšak to je tak všetko, čo po hudobnej stránke ma potešilo. Samotná hudba nebola zlá, no na Vianočný level zlé zvolená.
Textúry (6.5)
Bohužiaľ, ani po tejto stránke to nebolo zďaleka dokonalé. Zelené palmy, rozkvitnutá záhrada a kvietky všade naokolo vôbec nepripomínalo vianočný čas. Nebyť horizontu, zo zasneženými kopcami, tak si myslím, že som si pomýlil level. Avšak veľmi sa mi páčil upravený outfit Lary, ako aj predmety v Inventári. Vianočné pečivo v podobe lekárničiek a Vianočné knihy v podobe SAVE a LOAD boli veľmi originálne. Aj časť textúr v meste boli vhodne zvolená, a tak konečné hodnotenie nie je až také nízke, aké som pôvodne chcel dať.
Technické spracovanie (9.5)
Aspoň technické spracovanie hry vybočuje s rámca. Nenarazil som ani na jednu závažnú chybu, a to som sa veľmi snažil. Pol boda som stiahol za úzke podvodné chodby, v ktorých sa Lara až veľmi často nezmyselne zasekávala.
Hlavolamy a obtiažnosť (6.5)
Keďže zámerom autora bol level bez nepriateľov a pascí, tak obtiažnosť nebudem počítať vo finálnom hodnotení. Viac som sa teda sústredil na prekonávania hlavolamov. Hlavolamy a hádanky sú väčšinou jednoduché. Možno sa pri nejakej trochu zdržíte, no nenašiel som takú, pri ktorej by som sa vyslovene trápil. Celkovo mali hlavolamy logický postup, no tým, že hre chýbala akcia v podobne nepriateľov, po chvíľke hra upadla do nudy a stereotypu. Našťastie level je pomerne krátky, čo je v tomto prípade pozitívum.
Celkové hodnotenie (6.5)
Celkový dojem z levela je bohužiaľ mizerný. Spracovanie nasvedčuje tomu, že autor robil tento level narýchlo a tým pádom je v ňom problém nájsť nejaké svetlé stránky. Odporúčam ho stiahnuť v prípade, že už nemáte čo hrať. Ako zabijak času je to dobré.

Plusy:
+ Pekný outfit Lary a predmetov v inventári,
+ technické spracovanie,
+ zaujímavo riešená hudba.

Mínusy:
- Prostredie zďaleka nepripomína Vianoce,
- zle zvolená hudba,
- zle zvolená časť textúr,
- ľahké hádanky,
- celkovo odfláknuté.

Level otestoval, připravil obrázky a sepsal recenzi Joey.


Stažení levelu je ve dvou verzích souboru a to EXE a TRx. EXE verzi doporučujeme pro nezkušené hráče. Jde o klasickou klikací instalaci, kdy je level pohodlně nainstalován na Váš PC. Verze TRx je určena spíše zkušenějším hráčům, kteří vlastní i editor ve kterém si danou hru mohou zprovoznit.

DOWNLOAD - EXE - 55MB

DOWNLOAD - TRx - 43MB
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Zpět na Právě hrajeme, aneb doporučte nám nějaký level


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků