Rebel II a osvětlení, napájení a příprava na Laser

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Rebel II a osvětlení, napájení a příprava na Laser

Příspěvekod Sakul » sob 05. lis 2016 18:06:12

Tak já zdravím, všechny příznivce 3D tisku. Dnes jsem dokončil zase jednu z dalších úprav mého Rebela. Přidal jsem osvětlení, dále pak jsem přidal rozšiřující desku s výstupy 12V, 5V a 3,3V pro případ potřeby snadného připojení nějaké přídavné elektroniky. Taktéž jsem konečně trochu zvelebil Bluetooth modul, přes který tiskárnu připojuji a v neposlední řadě jsem si přimontoval Laser, pomocí kterého bych chtěl zkusit dělat PCB. Zatím to ještě nemám dodělané, takže o tom zase někdy příště.
Díky těmto všem úpravám jsem i přidal malý panýlek pro vypínače, aby šlo vše pohodlně zapínat.
Projekty na Držák vypínačů a držák pro PCB najdete ke stažení níže.

A zde už ukázka ve videu:
Přílohy
Ukázka montáže BT a napájecí desky.jpg
Zde je ukázka modulu BT a rozšiřující napájecí desky.
Foto Upravené tiskárny.jpg
Nesmí chybět ani ukázka jak to na tiskárně vypadá - Vypínače
Drzak univerzalni PCB-8x2cm.zip
Zde je 3D model držáku PCB 8x2cm
(3.31 MiB) 617 krát
Drzak vypinacu pro Rebel II.zip
Zde je 3D model držáku vypínačů
(3.83 MiB) 621 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Rebel II a osvětlení, napájení a příprava na Laser

Příspěvekod PavelDC » čtv 30. bře 2017 23:03:34

Zdravím tiskaře. V první řadě chci poděkovat tady Sakulovi za jeho super podporu jak tady tak za vide na youtube. Nemálo mi pomohl při rozhodování se do jaké tiskárny jít a co si s ní potom vlastně počít.
Abych se alespoň trochu odvděčil podělím se o mé dvě vylepšení.
No, vylepšení...

První jsem řešil osvětlení. Nejdříve jsem měl pásky jednoduše přilepený ze spodu na horním profilu, ale vadil mi velký úhel rozptylu světla. Takže následovalo kreslení a výtisk "lišty" pod horní kombi stojku. Uvnitř je široká na dva led pásky vedle sebe a přišroubovaná k profilu na pevno. Po stranách má hrany aby se světlo směřovalo kolmo dolů.
Zkraje jsem měl jednoduše spínač, ale to mě začlo rychle štvát, protože pokud tisk trval dlouho do noci, kdy v okolí bylo dávno zhasnuto, svítilo to až moc. Následovalo kreslení zadního víčka displeye tak, aby se tam vešel potenciometr a tranzistor. Asi to není "košér způsob" tlumení led pásků, nejsem elektrikář, ale funguje to parádně. Napětí mám ze svorkovnice hlavních napájecích kabelů.

Dále jsem řešil Octoprint. Dost jse o tom přečetl, ale absolutní šok přišel až s provozem. No prostě bomba!
Ale mít rapsberry ledabile vedle tiskárny mě taky začlo brzy štvát, takže thingivers a tisk krabičky na malinu. K mému překvapení rozteč upevňovacích otvorů krabičky rapsberry byl shodný s roztečí krytu elektroniky tiskárny (tedy dvou spodních). Pak stačilo vyvrtat horní dvě dírky do krytu elektroniky a rapsberry bylo na místě. Pro jeho napájení jsem z hlavního zdroje vyvedl kablík a k převodu z 12V na stabilních 5V použil můj oblíbený stepdown měnič mini360. Je luxusně malý (11x17mm) a ve špičkách prý dodá až 3A? No každopádně Rapsberry ani při live stremu nedostatkem proudu netrpí. Hned za ním mám USB samici. Nechtělo se mi pájet napřímo micro USB koncovku. Mám na ně docela smůlu. Několik se mi jich odporoučelo právě u konce s micro USB. Navíc v budoucnu mám v plánu Rapsberry vyměnit za něco z rodiny Orange pi. Přijde mi trochu úchylný mít Rapsberry za litr jen na komunikaci když srdcem tiskárny je Arduino :) ale to je problém asi jen v mojí hlavě.
Na každý pád Octoprint je to nejlepší, co jsem pro svojí tiskárnu a pro sebe mohl udělat. To pohodlí! Nad čím ale pořád laboruji je KAM UMÍSTIT KAMERU?? Zatím to řeším podložením krabičkou nebo něčím, co je zrovna po ruce. Ale u toho dlouho nevydržím. Jo a kameru mám Sony PS EYE za asi 250,- nebo tak (prostě málo) a kvalita je naprosto dostačující.

Více snad poznáte z přiložených fotek.

Tisku zdar
Přílohy
20170330_214000.jpg
20170330_213943.jpg
20170330_213936.jpg
Naposledy upravil PavelDC dne pát 31. bře 2017 0:14:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PavelDC
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. úno 2017 12:08:11

Re: Rebel II a osvětlení, napájení a příprava na Laser

Příspěvekod PavelDC » čtv 30. bře 2017 23:10:43

a další fotky.................
Přílohy
IMG_20170330_220845.jpg
20170330_214117.jpg
20170330_214022.jpg
Uživatelský avatar
PavelDC
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. úno 2017 12:08:11

Re: Rebel II a osvětlení, napájení a příprava na Laser

Příspěvekod PavelDC » pát 31. bře 2017 0:07:43

a ještě dvě...................
Přílohy
IMG_20170203_014737.jpg
IMG_20170203_014355.jpg
Uživatelský avatar
PavelDC
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 12. úno 2017 12:08:11

Re: Rebel II a osvětlení, napájení a příprava na Laser

Příspěvekod cajda » sob 10. čer 2017 14:15:32

Zdravím, tak po delší době jsem zase zkusil trochu doplnit svoji "samodoma" tiskárnu a doplnil ji i o osvětlení,protože to je super věc. Nicméně bych měl prosbu. Mohl by jste prosím hodit nějaký odkaz jaký typ vypínačů používáte? Když jsem si měřil jaký otvor máte v tom držáku na vypínače tak jsem u nás ani na ebay nic takového rozměru nenašel. Upravit to na jiný rozměr není velký problém, ale i tak bych se rád zeptal. Stejně musím nějaké vypínače objednat tak proč né vašeho rozměru.

Díky
Uživatelský avatar
cajda
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 26. pro 2016 19:48:34

Re: Rebel II a osvětlení, napájení a příprava na Laser

Příspěvekod Sakul » sob 10. čer 2017 16:21:25

No bohužel netuším co to je za vypínače. Kdysi jsem je koupil za velmi levno na aukru. Takže je nyní používám, kde jen můžu.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron